DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs: līdzīgi domājošām, demokrātiskām valstīm jāpalīdz Ukrainai uzvarēt Krieviju

2024. gada 23. februārī darba vizītes ceturtajā dienā Ņūdeli, Indijā, ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš piedalījās starptautiskās konferences "Raisina Dialogue" diskusijas panelī “Atgriežoties nākotnē: Vai jauna konfliktu ēra Eiropā?”. Tajā viņš uzsvēra nepieciešamību līdzīgi domājošām, demokrātiskām valstīm visā pasaulē palīdzēt Ukrainai, lai nosargātu starptautiskās tiesības, kas balstītas ANO Hartas principos.

"Krievija, iebrūkot Ukrainā, ir rupji un necilvēcīgi pārkāpusi starptautiskās tiesības, kas balstītas ANO Hartas principos. Lai nosargātu starptautiskās tiesības, līdzīgi domājošām, demokrātiskām valstīm visā pasaulē ir jāpalīdz Ukrainai uzvarēt karā pret Krieviju," pauda K. Kariņš. Ārlietu ministrs uzsvēra, ka Latvija un lielākā daļa Eiropas valstu būtiski palielina finansējumu aizsardzībai, kā arī militārās industrijas jaudas, tādējādi stiprinot aizsardzības un atturēšanas spējas pret Krieviju.

K. Kariņš tikās ar domnīcas “Atlantic Council” pārstāvjiem Polu Dobriansku (Paula Dobriansky) un Metjū Krēningu (Matthew Kroening), ar kuriem pārrunāja ģeopolitisko un drošības situāciju pasaulē, īpaši pakavējoties pie transatlantiskās sadarbības Ukrainas atbalstam tās cīņā pret Krievijas pilna mēroga agresiju.

Vizītes noslēgumā ārlietu ministrs apmeklēja Latvijas vēstniecību, kur ar vēstnieku Juri Boni un vēstniecības darbiniekiem pārrunāja diplomātiskās misijas darbu un aktualitātes Indijā. Ārlietu ministrs pateicās vēstniekam J. Bonem un viņa komandai par vizītes organizēšanu un Latvijas pārstāvību Indijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI