DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselības ministrs ar Monako goda konsulu pārrunā sadarbību veselības jomā

Veselības ministrs Hosams Abu Meri trešdien, 21. februārī, tikās ar Monako Firstistes goda konsulu Latvijā zvērinātu advokātu Māri Gruduli un pārrunāja sadarbības iespējas, kuras stiprināt un attīstīt nākotnē.

Ministrs apliecināja, ka Latvija ir ieinteresēta veselības tūrisma attīstībā, piedāvājot Monako iedzīvotājiem pakalpojumus Latvijas ārstniecības iestādēs, jo šajā jomā vēl ir liels attīstības potenciāls. Goda konsuls norādīja, ka Monako pašreiz izjūt ārstu deficītu un vēlas piesaistīt ārstus no ES valstīm. Ministrs norādīja, ka sadarbība šajā jomā ar Latviju būtu vērtējama augstskolu līmenī, kas sagatavo ārstus un citas ārstniecības personas ārvalstu studiju programmu ietvaros.

Līdz šim ciešāka starpvalstu sadarbība notikusi ginekoloģijas un dzemdniecības speciālistiem. 2017. gadā Monako notika konference “Latvia meets Monaco: Obstetrics and Gynecology”, kurā ar pieredzi apmainījās vadošie savas nozares speciālisti no abām valstīm. Goda konsuls norādīja, ka Monako augstu novērtēja Latvijas ārstus.

Tikšanās laikā puses vienojās, ka valstis varētu sagatavot sadarbības līgumu, iezīmējot konkrētākus sadarbības virzienus, tajā skaitā Latvijas pusi interesē digitālās veselības risinājumi un primārā veselības aprūpe, veselības veicināšana un profilakse.

Latvija un Monako ir dalībnieces PVO Mazo valstu iniciatīvas (SCI) formātā, kas apvieno Eiropas reģiona valstis, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 2 miljonus. Aprīlī Kiprā gaidāma SCI augsta līmeņa sanāksme, kuras pamattēmas būs sadarbība bērnu onkoloģijas, zāļu pieejamības un medicīnas darbaspēka jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI