DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Gājējiem atkal atvērts pārvads pār dzelzceļu jeb “gaisa tilts” 

Publicitātes foto

Jau kopš pagājušā gada izskaņas iedzīvotājiem atkal ir atvērts atjaunotais gājēju pārvads pār dzelzceļu, saukts arī par “gaisa tiltu”. Tilts ilgu laiku bija gājēju kustībai slēgts tā sliktā tehniskā stāvokļa dēļ. 

Gājēju tilts ir iecienīta tukumnieku pastaigu vieta un maršruts nokļūšanai pilsētas daļā otrpus Slocenes upei. Atskatoties vēsturē, Padomju Sociālistisko Republiku Savienības (PSRS) laikā šajā pilsētas daļā tika izveidota industriālā teritorija. 1965. gada oktobrī darbu te sāka Tukuma eksperimentālā mehāniskā rūpnīca, kuras galvenais uzdevums bija detaļu ražošana pašu un citu rūpnīcām, tostarp arī ceļu un celtniecības mašīnu labošanai visā PSRS teritorijā, izņemot Vidusāziju. 1972. gadā Rūpniecības ielā 4 uzcelta Tukuma pārvietojamās mehanizētās kolonnas (PMK-27) administratīvā ēka, mehāniskās darbnīcas, garāžas un noliktavas. Bet vēl pirms tam – 1963.–1964. gadā – Smārdes ielā 2a tika izbūvēta elektroapakšstacija un uzcelta bāze AS “Latvenergo” Dienvidu elektrisko tīklu Tukuma tīklu rajonam. Lai saīsinātu strādnieku ceļu no pilsētas uz Tukuma Izmēģinājumu eksperimentālo mehānisko rūpnīcu, ko tautā joprojām dēvē par "jauno rūpnīcu", jau 1963. gadā rekonstruēja kādreizējo Aizsprostu ielu un izbūvēja gājēju ceļu ar tiltiem pār dzelzceļu un Sloceni. Tilts kalpoja vienlaikus arī kā balsts apkures caurulēm – apkures līnija uz pilsētu tolaik bija izbūvēta no lielās katlu mājas tagadējā Dienvidu ielā. Siltinātās caurules, papildus apvilktas ar baltu skārda apšuvumu, stiepās paralēli gājēju celiņam, no kalna lejup, pāri Slocenei un tad augšā pa "gaisa tiltu". 

Līgums par tilta atjaunošanas darbiem ar būvnieku SIA “Būvinženieris” tika noslēgts 2023. gada 15. maijā, un 27. decembrī tilts tika pieņemts ekspluatācijā. Tilta pārbūves darbos demontēja gaisa pārvada kāpņu posmu un izbūvēja jaunu kāpņu konstrukcijas, uzstādīja jaunas margas, veica bojāto tilta daļu atjaunošanu, kā arī atjaunoja virsējās kārtas segumu. Tāpat arī labiekārtots priekšlaukums no pilsētas puses ar soliņiem un izveidota dekoratīva siena, kas vizuāli noslēdz laukumiņu un dod iespēju izmantot soliņus, lai baudītu skatu uz garām skrienošajiem vilcieniem vai kādreizējo Tukuma ezera teritoriju. Gājēju ērtībai un drošībai ierīkots arī apgaismojums uz tilta un pa kāpnēm, kas no Pils ielas ved uz tiltu. 

Pašvaldība pateicas iedzīvotājiem par iecietību pret sagādātajām neērtībām būvdarbu laikā un saka paldies par produktīvo un savstarpēji ieinteresēto sadarbību uzņēmumam SIA “Būvinženieris”. Būvdarbi tika pabeigti plānotajā termiņā un ar izmaksu ietaupījumu, gala izmaksas ir 416 792,87 EUR (tai skaitā PVN). 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI