DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. janvārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijā sertificēts jauns aviācijas medicīnas centrs 

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) Latvijā sertificējusi jaunu civilās aviācijas organizāciju – SIA “Premium Medical”.

Klīnikai piešķirtais aviācijas medicīnas centra sertifikāts tās speciālistiem ļaus veikt pirmreizējas un atkārtotas veselības pārbaudes un medicīnisko izvērtēšanu, kā arī izdot attiecīgas klases civilās aviācijas personāla veselības apliecības un medicīniskās izziņas, 1. , 2., LAPL klases veselības apliecības pretendentiem un turētājiem, kā arī gaisa kuģu salona apkalpes locekļa veselības apliecības pretendentiem un turētājiem, atbilstoši ES dalībvalstīs noteiktajām prasībām. 

Sagatavošanās darbu laikā klīnika ne tikai piesaistīja papildu personālu, kas specializējas aviācijas medicīnā, bet arī speciālistiem bija jāapgūst jaunas diagnostikas aparatūras. Tāpat uzņēmumā tika izveidota jauna organizatoriskā struktūra ar noteiktām atbildības un aviācijas medicīniskās kompetences jomām. Klīnikas ārstiem aviācijas medicīnas ekspertiem tiks noņemts līdzšinējais administratīvā un organizatoriskā darba slogs, kuru turpmāk veiks piesaistītais papildu personāls.  

Līdz ar to Latvijā pašlaik ir divi sertificēti aviācijas medicīnas centri - SIA “Aviamed” lidostas "Rīga" teritorijā Mārupē un SIA “Premium Medical” Rīgā, 13. janvāra ielā 3. Abos centros aviācijas personāls var veikt pirmreizējās veselības pārbaudes civilās aviācijas 1.klases (komercpilota) veselības apliecības iegūšanai un paplašinātu aviācijas medicīnisko izvērtēšanu. 

Jau līdz šim vairāki CAA sertificētie ārsti – pieredzējuši aviācijas medicīnas eksperti strādāja šajā klīnikā, tomēr, lai iegūtu aviācijas medicīnas centra statusu atbilstoši spēkā esošajām normatīvām prasībām aviācijas medicīnas jomā, tai bija nepieciešams veikt vairākus papildu uzdevumus. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI