DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. janvārī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselības ministrs Hosams Abu Meri tiekas ar Latvijas Pašvaldību savienību 

Publicitātes foto

Šodien, 9.janvārī, veselības ministrs Hosams Abu Meri un ministrijas vadošie speciālisti tikās ar Latvijas Pašvaldību savienību, lai pārrunātu aktuālos jautājumus veselības aprūpes jomā. 

Tikšanās laikā veselības ministrs Hosams Abu Meri iezīmēja veselības aprūpes pārvaldības vīziju, uzsverot, ka visi jautājumi veselības aprūpes attīstībā skatāmi kopumā un neatdalāmi, ar vairākiem attīstības virzieniem. Kā vienu no savām prioritātēm veselības ministrs akcentēja nepieciešamos uzlabojumus farmaceitiskajā aprūpē, nodrošinot iedzīvotājiem medikamentu pieejamību.  

Jau ziņots, ka Veselības ministrija strādā pie zāļu cenu veidošanas principu pārskatīšanas, paredzot kompensējamo medikamentu sistēmas paplašināšanu, lieltirgotavu un aptieku piecenojumu pārskatīšanas, lai tie būtu līdzīgi kā Lietuvā un Igaunijā, kā arī kopumā radītu pārskatāmu sistēmu pār medikamentu pieejamību un nodrošinājumu Latvijā. Hosams Abu Meri uzsvēra, ka pārmaiņu rezultātā saskaras ar komersantu iebildumiem, vienlaikus uzsvēra, ka tiekot strādāts pie atbalsta mehānismiem aptiekām, kas atrodas reģionos un kuru darbība iedzīvotājiem nodrošina sociālu funkciju, kā arī farmaceitiskās aprūpes stiprināšanas. Tikšanās laikā tika akcentēts, ka kopš Covid laika ir attīstījusies ar iespēja iegādāties medikamentus aptiekā un pasūtīt to piegādi uz mājām. 

Kvalitatīvas veselības aprūpes sistēmas pamatā ir primārā veselības aprūpe, tādēļ Veselības ministrija šobrīd kopīgi ar ģimenes ārstiem strādā pie priekšlikumiem primārās veselības aprūpes attīstībai. Kā pozitīvu lietu veselības ministrs minēja to, ka šogad no februāra tiks palielināts finansējums ģimenes ārstu prakšu uzturēšanai, kā arī piešķirti līdzekļi ārsta aizvietošanai. 

Pārrunājot slimnīcu tīkla efektivitāti, iedzīvotājiem Hosams Abu Meri uzsvēra, ka visas esošās slimnīcas ir jāstiprina. Plānots, ka valstī būs 10 metodiskās vadības centri universitātes klīnikās un specializētajās slimnīcās, kas būs atbalsta punkti, sniegs vadlīnijas ārstēšanas, kā arī pārraudzīs pakalpojumu kvalitāti ārstniecības iestādēs attiecīgajā jomā. Joprojām tiks saglabāts princips, ka pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai nodrošinās primārās veselības aprūpes pakalpojumus,  ambulatoro palīdzību dienas stacionāros un ambulatori. Turpretī akūtos un sarežģītos gadījumos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pacientu nogādās uz tuvāko slimnīcu, kurā ir pretī profesionāļu komanda, kas  veic nepieciešamos izmeklējums un nodrošina drošu un kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.  

Tuvu dzīvesvietai iedzīvotājiem būs pieejama stacionārās ārstniecības iestādēs aprūpe un terapija, bet sarežģītākas operācijas un komplicētāka ārstēšanu nodrošinās reģionālajās un klīniskās universitāšu slimnīcās, kurās ir nepieciešamais ārstu speciālistu nodrošinājums, pieejamas atbilstošas tehnoloģijas, speciālistu un aprūpes personāla diennakts klātbūtne. 

Pārrunājot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta attīstību, tika uzsvērts, ka pēdējo gadu laikā ir atklāti 9 jauni brigāžu punkti, izveidota jauna profesija operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu vadītāju kvalifikācijas paaugstināšanai, atjaunots operatīvo medicīnisko transporta līdzekļu autoparks un veikti ieguldījumi materiāltehniskajā nodrošinājumā, tajā skaitā būvējot jaunus brigāžu atbalsta centrus reģionos. 

LPS pārstāvji tikšanās laikā interesējās par dažādiem jautājumiem, kas saistīti gan ar šā gada finansiālo nodrošinājumu slimnīcām, gan ģimenes ārstu prakšu darbam, gan arī gaidāmajām pārmaiņām medikamentu pieejamības veicināšanā iedzīvotājiem, kā arī ciešāku starpnozaru sadarbību pakalpojumu nodrošināšanā sociālās aprūpes centros un sociālā riska grupu pacientiem.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI