DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs sarunā ar uzņēmējiem turpina ārpolitisko diskusiju ciklu

2023. gada 7. decembrī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš tikās ar uzņēmējiem un uzņēmumu organizāciju pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar paveikto šajā gadā un iecerētajiem mērķiem valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos nākamajā gadā. Ministrs uz sarunu aicināja dažādu uzņēmējdarbības nozaru pārstāvjus, lai uzklausītu to izvirzītās prioritātes un skatījumu par eksportu un investīcijām.

K. Kariņš iezīmēja starptautiskās aktualitātes un to ietekmi uzņēmējdarbības vidē. Viņš norādīja: “Mūsdienu ģeopolitiskajā situācijā, īpaši uzņēmējdarbībā, svarīga ir sadarbība ar līdzīgi domājošiem partneriem – NATO, ES un OECD dalībvalstīm. Vienlaikus nākotnē svarīga ir atvērtība strauji augošiem tirgiem – Āfrikas un Latīņamerikas valstīm.”

Ministrs augsti novērtēja Latvijas tehnoloģiju un drošības nozares uzņēmumu risinājumu nozīmi Ukrainas atbalstam, kā arī plaši sniegto palīdzību līdz šim.

Diskusijā ar ārlietu ministru uzņēmēji runāja par problēmām saistībā ar importu un apgrūtināto izejvielu pieejamību Krievijas agresijas Ukrainā ietekmē. Uzņēmēju organizāciju pārstāvji izteica pateicību Ārlietu ministrijai un vēstniecībām par aktīvu un operatīvu darbu, palīdzot uzņēmējiem.

K. Kariņš aicināja uzņēmējus būt gataviem turpināt Krievijas tirgus izolāciju visos līmeņos.

Ministrs arī apliecināja ārlietu dienesta gatavību iepazīstināt ārvalstu delegācijas un amatpersonas ar Latvijas uzņēmumiem. Tāpat mūsu vēstniecības turpinās atbalstīt uzņēmējus ārvalstīs.

K. Kariņš pateicās klātesošajiem par ieguldījumu Latvijas kopējā ekonomiskajā izaugsmē, uzsverot, ka eksportam ir nozīmīga loma Latvijas ekonomikā.

Sarunā piedalījās pārstāvji no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK), Latvijas Eksportētāju asociācijas “The Red Jackets”, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, Tīro tehnoloģiju klastera “Cleantech Latvia”, Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas, Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas, Fonda “Uzņēmēji mieram” un Twitter konvoja veidotājs Reinis Pozņaks.

Ar šo diskusiju ārlietu ministrs turpina konsultācijas ar ekspertiem, uzņēmējiem, nevalstiskā sektora pārstāvjiem par paveikto un iecerēto valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos. Konsultācijas tiek organizētas saistībā ar izstrādes procesā esošo ārpolitikas ziņojumu. Nākamā gada sākumā tas tiks iesniegts izskatīšanai valdībā, un 2024. gada janvārī ārlietu ministrs to apspriedīs Saeimas ikgadējās ārpolitikas debatēs. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI