DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par vīrieša nolaupīšanu un slepkavību

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa amatpersonas pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā saistībā ar 1988. gada dzimuša vīrieša nolaupīšanu un slepkavību, un šī gada 17. novembrī nodeva kriminālprocesa materiālus Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim personām – 1985. gada, 1990. gada un 1986. gada dzimušiem vīriešiem. Divām personām tiek inkriminēta personas nolaupīšana un slepkavība pastiprinošos apstākļos, kura izdarīta ar sevišķu cietsirdību, ja to izdarījusi personu grupa. Divas personas aizvien atrodas apcietinājumā, bet trešajai personai piemērots drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā un aizliegums izbraukt no valsts.

Šī gada 1. martā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa likumsargi saņēma informāciju, ka Augšdaugavas novadā, Naujenes pagastā kopš šī gada 16. februāra savā dzīvesvietā nav atgriezies 1988. gadā dzimis vīrietis. Aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu Valsts policija sāka kriminālprocesu un izmeklēšanu.

Veicot plašus operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, likumsargi noskaidroja vairāku personu iespējamu saistību ar minētā vīrieša pazušanu, kā rezultātā 17. un 18. aprīlī Naujenes pagastā aizturēja vairākas personas. Kriminālprocesa gaitā noskaidrots, ka noziedzīgos nodarījumus, iespējams, izdarījuši 1985.gadā, 1990. gadā un 1986. gadā dzimuši vīrieši.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka vīrieši šī gada 18. februārī ap pulksten 16.30 ir nolaupījuši minēto personu un vairākas dienas to fiziski iespaidojuši, nodarot miesas bojājumus, no kuriem vīrietis mira.

1988. gada dzimušā vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm tika atrasts aprakts kādā laukā šī gada 20. aprīlī.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, 17. novembrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim personām.

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 153. panta pirmās daļas, proti, personas nolaupīšana un 117. panta ceturtā un desmitā punkta, proti, slepkavība pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi personu grupa un tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību.

Šobrīd divas personas aizvien atrodas apcietinājumā, kas viņām tika piemērots kā drošības līdzeklis un vienai personai piemērots drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā un aizliegums izbraukt no valsts.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI