DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrija piedalīsies starptautiskajā klimata forumā COP28

No 2023. gada 30. novembra līdz 12. decembrim Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), norisināsies ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām konferences 28. sesija (COP28). Tā pulcēs ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām iesaistītās puses, starp kurām ir arī Eiropas Savienība (ES) un ES dalībvalstis. Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 150 pasaules valstu delegāciju. COP28 ir vērienīgākais globālais forums klimata pārmaiņu jomā, un tajā tiks izskatīts progress Parīzes nolīgumā paredzēto saistību izpildē, lai būtiski ierobežotu globālo sasilšanu.

Ārlietu ministriju sanāksmē pārstāvēs Latvijas kandidatūras ANO DP sekretariāta vadītājs Andrejs Pildegovičs un speciālo uzdevumu vēstnieks Kārlis Eihenbaums. Savukārt Latvijas delegāciju COP28 vadīs Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, konferences darbā piedalīsies klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis un ministrijas eksperti, veselības ministrs Hosams Abu Meri un satiksmes ministrs Kaspars Briškens. Informatīvajos blakus pasākumos piedalīsies Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” un Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra eksperti, kas informēs par klimata pārmaiņu izraisītajām sekām.

Latvija izprot nepieciešamību sniegt atbalstu attīstības valstīm, tostarp vismazāk attīstītās valstis pasaulē, lai mazinātu un risinātu ar klimatu saistītu katastrofu ietekmi. Vēl šogad Latvija veiks iemaksu ANO Centrālā ārkārtējās reaģēšanas fonda (CERF) jaunveidojamajā Klimata kontā, kļūstot par vienu no pirmajiem tā atbalstītājiem.

COP28 konferencē Latvijai būs jāaizstāv ziņojums par valsts klimata politikas mērķu rezultātiem. Tāpat Latvija ir gatava pievienoties AAE un citu ANO dalībvalstu izstrādātajiem septiņiem dokumentiem klimata pārmaiņu mazināšanā.

Konferencē iesaistītajām pusēm jāvienojas par turpmāko rīcību klimata pārmaiņu risināšanā, emisiju ierobežošanā un globālās sasilšanas apturēšanā.

COP28 veido vairāki simti starpvaldību sarunu, kā arī daudzas paralēlas konferences, semināri, diskusijas un cita veida pasākumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI