DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Izsludināts konkurss uz Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatu

Trešdien, 29. novembrī, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāra amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 18. decembrim.  

Galvenie nosacījumi, lai piedalītos konkursā:

  • maģistra grāds tiesību zinātnē, ekonomikā, finansēs vai vadībzinātnē;
  • vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā vai ne mazāk kā trīs gadus veikti ar vadīšanu saistīti pienākumi;
  • atbilstība prasībām, lai pretendētu uz ierēdņa amatu;
  • atbilstība likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Tāpat no pretendentiem tiek sagaidītas zināšanas un izpratne administratīvajās tiesībās un procesā, komerctiesībās, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos un datu analīzē. Konkursa pretendentiem jāizprot valsts pārvaldes uzbūve, tās darbības pamatprincipi un budžeta plānošanas jautājumi. Vēlama pieredze valsts pārvaldē.

Nepieciešamas arī angļu valodas zināšanas B2 līmenī. Papildus tam pretendentiem jāpiemīt labām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, argumentācijas, komunikācijas un prezentācijas prasmēm. Jautājumus jāprot risināt ar sistēmisku pieeju un jāspēj uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju.

Šī amata vieta sniedz iespēju veicināt ekonomikas izaugsmi Latvijā un pārstāvēt to starptautiskā līmenī.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz komisijas jautājumiem un izklāstīs savu redzējumu par Uzņēmumu reģistra analītiskās kapacitātes attīstīšanu un ieguvumiem no tā uzņēmējdarbības vides drošībai un ilgtspējībai. Savukārt atlases trešajā kārtā tiks pārbaudītas tādas pretendentu vadības kompetences kā komandas vadīšana, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, pārmaiņu vadīšana, orientācija uz attīstību, attiecību veidošana un uzturēšana.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. Mēnešalga šim amatam noteikta 4600 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ierēdnim būs iespēja arī saņemt motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

Konkursa sludinājums pieejams Valsts kancelejas tīmekļvietnē un sociālo tīklu kontos, Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, kā arī oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, tās sastāvā ir tieslietu ministres padomnieks Inguss Kalniņš, Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos, Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītāja Ieva Lībķena, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis, Finanšu ministrijas Finanšu tirgus politikas departamenta direktora vietniece, Kredītiestāžu un maksājumu pakalpojumu politikas nodaļas vadītāja Dina Buse. Tāpat pretendentu vērtēšanā tiks piesaistīti neatkarīgi novērotāji no Finanšu izlūkošanas dienesta, biedrības “Ārvalstu investoru padome Latvijā” un biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI