DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Decembrī notiks konference “PPP un ES fondu projektu apvienošana. Kā tas ir iespējams?”

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) kā publiskās un privātās partnerības (PPP) kompetences centrs 2023. gada 13. decembrī jau ceturto gadu pēc kārtas rīkos ikgadējo PPP konferenci, turpinot aktualizēt PPP projektu attīstību Latvijā. Konferencē ar pieredzi un viedokļiem dalīsies kā jomas eksperti, tā praktiķi un potenciālie projektu īstenotāji.

CFLA direktore Anita Krūmiņa: “Lai īstenotu vajadzīgos ieguldījumus un nodrošinātu vajadzību pēc jaunas infrastruktūras, ir jāapvieno privātais un publiskais finansējums un jāmeklē inovatīvi risinājumi. Tas ir viens no svarīgākajiem publiskā sektora uzdevumiem arī Latvijā. PPP projektos publiskais sektors var veicināt ieguldāmā finansējuma samazināšanu, izmantojot Eiropas Savienības (ES) fondu sniegtās iespējas.”

Uzsvars šī gada konferencē būs uz iespējamo ES fondu projektu apvienošanu ar PPP. Tā kā Latvijā šādas pieredzes nav, tad ar saviem secinājumiem dalīsies Mr. Guido Fara, Eiropas Revīzijas palātas auditors. Savukārt Polijas Attīstības Fondu un Reģionālās politikas ministrijas PPP departamenta pārstāvis Krzysztof Mierkiewicz stāstīs Polijas pieredzi PPP apvienošanā ar ES fondiem kopš 2007.-2013.gada, kā arī dalīsies ar nākotnes plāniem.

Tāpat konferencē tiks sniegta jaunākā informācija par Latvijā esošo un topošo PPP projektu attīstības gaitu. Ar projektu īstenošanas stāstiem dalīsies “Latvijas Valsts ceļi”, Rīgas pašvaldības pārstāvji, kā arī Finanšu ministrijas un CFLA speciālisti. 

Konferences noslēgumā notiks paneļdiskusija “Publiskās infrastruktūras projektu īstenošanas, finansēšanas un ES fondu iesaistīšanas iespējas” ar Latvijas Valsts ceļu, personu apvienības “Ķekavas ABT”, Latvijas Būvuzņēmēju  apvienības, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras paustajiem viedokļiem.

Konferencei tiešsaistē varēs sekot  ikviens interesents - pašvaldību un valsts institūciju pārstāvji, uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji u.c., kuru interešu lokā ir PPP jautājumi un aktualitātes šajā jomā. Konferenci varēs vērot CFLA mājaslapā un Facebook kontā. Konference klātienē notiks AC Hotel by Marriott Riga (vietu skaits ierobežots). Lai piedalītos konferencē, aicinām pieteikties - šeit. Iepriekšēja pieteikšanās konferencei ir obligāta.

Iepriekšējo konferenču materiāli un videoieraksti pieejami CFLA mājaslapā cfla.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI