DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents uzsver sociālā dialoga nozīmi valsts budžeta veidošanas procesā

Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kanceleja

27. oktobrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidentu Andri Biti un ģenerāldirektoru Kasparu Gorkšu. Sarunā puses pievērsās jautājumiem par sociālā dialoga stiprināšanu starp valsti un uzņēmējiem, nodokļu politiku un ēnu ekonomikas ierobežošanu.

Abas puses diskutēja par sociālā dialoga nozīmi un veidiem, kā to stiprināt, tai skaitā valsts budžeta izstrādes laikā. E. Rinkēvičs pauda viedokli, ka sociālā dialoga un sadarbības starp valsts pārvaldi, uzņēmējiem un plašāku sabiedrību stiprināšanai ir būtiska nozīme, lai nodrošinātu jebkuru uz attīstību vērstu pārmaiņu atbalstu un līdz ar to arī praktisku ieviešanu.

“Mūsu ekonomikas uzplaukšanai ir nepieciešama cieša sadarbība dažādos līmeņos. Šodienas sarunā mēs īpašu uzmanību veltījām nodokļu politikas jautājumiem un principiem, kas palīdzētu mazināt ēnu ekonomiku. Tas ir politikas veidotāju uzdevums un svarīgs priekšnosacījums, lai valsts būtu konkurētspējīga un piesaistītu jaunas idejas un investīcijas,” pēc tikšanās atzīmēja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

E. Rinkēvičs tikšanās laikā ar LDDK pārstāvjiem pārrunāja arī turpmāko sadarbību ārvalstu vizīšu plānošanā ar uzņēmēju delegācijām, lai veicinātu eksportspēju un investīciju piesaisti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI