DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministre vizītē Liepājā tikās ar tiesu varas pārstāvjiem un pilsētas vadību

13. oktobrī tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere apmeklēja Liepāju, lai tiktos ar Kurzemes apgabaltiesas un Kurzemes rajona tiesas pārstāvjiem, atklātu Kurzemes apgabaltiesas un Lietuvas Šauļu apgabaltiesas tiesnešu konferenci, kā arī piedalītos Jaunā Liepājas cietuma pamatakmens kapsulas iemūrēšanas pasākumā.

Tiekoties ar Kurzemes apgabaltiesas darbiniekiem tika pārrunātas tiesas aktualitātes, sodu politiku valsts drošības jautājumos. Sarunā ar ministri tiesas pārstāvji īpaši uzsvēra tiesu palīgu nozīmi reģionos, kā arī nepieciešamo psiholoģisko atbalstu ikdienas darbā, lai neizdegtu un efektīvi pildītu darba pienākumus. Kā norāda tieslietu ministre I.Lībiņa-Egnere, tad tieši psiholoģisko atbalstu tiesnešiem drīzumā stiprinās Tieslietu akadēmijas ietvaros.

Kurzemes apgabaltiesā ministre atklāja arī  Kurzemes apgabaltiesas un Lietuvas Šauļu apgabaltiesas tiesnešu konferenci, kas veltīta jautājumiem par rakstveida procesu apelācijas instancēs un e-vides sniegtajām iespējām tiesās. Atklājot konferenci, ņemot vērā abu valstu ģeopolitisko situāciju, I.Lībiņa-Egnere norādīja:  “Tiesu varai ir būtiska nozīme valsts tiesiskuma un drošības sardzē. Hibrīdkara apstākļos tiesu varai jāspēj nodrošināt cilvēktiesību ievērošanu, ar tiesiskiem līdzekļiem jāaizsargā mūsu valstu valstiskums un sabiedrības drošība, citstarp uzmanību pievēršot soda preventīvajai funkcijai.” Tieslietu ministre pateicās konferences dalībniekiem par  abu tiesu savstarpējo dialogu, kas tiesu varai ļauj attīstīties, vairot labas prakses piemērus un mācīties no kolēģu pieredzes.

Tāpat reģionālās vizītes laikā tieslietu ministre, tiekoties ar Kurzemes rajona tiesas darbiniekiem, diskutēja par tieslietu sistēmas attīstības iespējām un juridiskās izglītības kvalitāti. Tikšanās laikā ministre atzina, ka atgriezeniskā saite ar tiesnešiem ir neatsverama, lai uzlabotu procesus tiesā un stiprinātu tiesiskumu.

Reģionālas vizītes  noslēgumā I.Lībiņa-Egnere piedalījās jaunā Liepājas cietuma pamatakmens kapsulas iemūrēšanas pasākumā ar vēstījumu nākamajām paaudzēm jaunā Liepājas cietuma pamatos, kā arī ar Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu un pašvaldības vadību pārrunāja pilsētas aktualitātēm un sadarbības jautājumus tieslietu jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI