DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts robežsardzes priekšniekam ģenerālim G. Pujātam uz pieciem gadiem pagarina termiņu amatā

Otrdien, 10. oktobrī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu par Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Gunta Pujāta termiņa pagarināšanu Valsts robežsardzes priekšnieka amatā vēl uz pieciem gadiem – līdz 2029. gada 22. janvārim.  

“Augstu vērtēju ģenerāļa Gunta Pujāta profesionālo pieredzi iekšlietu dienestos un Valsts robežsardzes vadībā. Laikā, kad Latvija ģeopolitiskās situācijas dēļ piedzīvo Baltkrievijas varasiestāžu atbalstītu hibrīdzubrukumu Latvijas austrumu robežai un mūsu robežsargi ir spiesti jau ilgstoši strādāt pastiprinātā režīmā, stabilitāte dienesta vadībā ir izšķirīgi svarīga. Ģenerāļa Pujāta daudzpusīgā pieredze iekšlietu struktūrās ir nozīmīga, dienestiem kopā strādājot valsts iekšējai drošībai,” uzsver iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Guntis  Pujāts tika iecelts Valsts robežsardzes priekšnieka amatā no 2019. gada 23. janvāra līdz 2024.gada 22. janvārim. Savukārt no 2018. gada  G.Pujāts bijis Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks dienesta organizācijas jautājumos. 2018.gadā viņam piešķirta arī ģenerāļa speciālā dienesta pakāpe. 2009. gadā Guntis Pujāts Latvijas Policijas akadēmijā ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē, bet izdienas laiks dažādos amatos Iekšlietu ministrijas sistēmā Guntim Pujātam ir vairāk nekā 30 gadi.

Dienesta laikā G.Pujāts saņēmis 73 apbalvojumus, tai skaitā Ministru kabineta atzinības rakstu un 2013. gadā Latvijas valsts augstāko apbalvojumu – III šķiras Viestura ordeni, ar kuru tika iecelts par Viestura ordeņa komandieri.

Ņemot vērā G.Pujāta darba rezultātus, īpaši vadot dienestu šā brīža ģeopolitiski mainīgajos un izaicinājumu pilnajos apstākļos, dienesta pieredzi un atbilstību amatam, kā arī to, ka G.Pujāta atbilstība Valsts robežsardzes priekšnieka amatam ir izvērtēta un apstiprināta Iekšlietu ministrijas Vērtēšanas komisijas 2023. gada 18. septembra sēdē, iekšlietu ministrs R.Kozlovskis lēma virzīt Ministru kabineta rīkojuma projektu apstiprināšanai Ministru kabinetā,  paredzot pagarināt Valsts robežsardzes priekšnieka Gunta Pujāta termiņu Valsts robežsardzes priekšnieka amatā.

Pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 9.panta otro daļu, Valsts robežsardzes priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI