DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Konsultācijās Meksikā vienojas stiprināt politisko un ekonomisko sadarbību

2023. gada 25. septembrī Meksikas galvaspilsētā Mehiko Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Andžejs Viļumsons politiskajās konsultācijās tikās ar Meksikas ārlietu sekretāra vietnieci Karmenu Moreno Toskano (Carmen Moreno Toscano).

Latvijas un Meksikas amatpersonas apliecināja vēlmi sekmēt sadarbības attīstību augstākās izglītības, gaisa satiksmes, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā. Sarunas partneri apsprieda iespējas stiprināt sadarbību starptautiskajās organizācijās, īpaši ANO.

A. Viļumsons pateicās Meksikai par tās atbalstu ANO Hartas principiem un Ukrainas teritoriālajai integritātei.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja arī aktuālo situāciju Eiropas Savienības–Meksikas attiecībās, kā arī Latīņamerikas un Karību valstu reģionā. Sarunu partneri atzinīgi novērtēja 17. un 18. jūlijā Briselē notikušo trešo ES–Latīņamerikas un Karību valstu kopienas (CELAC) samitu kā pozitīvu ieguldījumu reģionu ekonomiskā un politiskā dialoga attīstībā.

Vizītes laikā Latvijas delegācija tikās ar Eiropas Savienības delegācijas Meksikā vadītāju, Ukrainas vēstnieci Meksikā, ANO rezidējošo koordinatoru, domnīcas COMEXI (El Consejo Mexicano de Asuntos Internacionales) pārstāvjiem un pazīstamiem Meksikas sabiedrības kultūras un mediju darbiniekiem.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI