DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Rīgā tiekas Baltijas valstu un Ziemeļvalstu Austrumeiropas un Krievijas direktori

2023. gada 21. septembrī Ārlietu ministrijā notika Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (Nordic-Baltic Eight, NB8) Austrumeiropas un Krievijas direktoru sanāksme.

Sanāksmē īpaša uzmanība tika pievērsta nepieciešamā atbalsta sniegšanai Ukrainai, tai skaitā Ukrainas integrācijas procesam Eiropas Savienībā. NB8 valstis pauda nemainīgu un nelokāmu atbalstu Ukrainas suverenitātei, neatkarībai un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās, kā arī bija vienotas par aktīvas koordinācijas turpināšanu Baltijas un Ziemeļvalstu formātā.

Tika apspriesta Krievijas agresija pret Ukrainu un veidi, kā turpināt izdarīt spiedienu uz Krieviju, lai tā pārtrauktu karadarbību. “Ir būtiski turpināt Krievijas un Baltkrievijas izolāciju starptautiskajās organizācijās, turpināt darbu sankciju apiešanas novēršanā, kā arī veicināt globālo partneru atbalstu Ukrainai,” uzsvēra Pirmo divpusējo attiecību departamenta direktors Uldis Mikuts. Sanāksmes dalībnieki pārrunāja aktuālo situāciju Baltkrievijā un režīma represijas pret pilsoniskās sabiedrības aktīvistiem un demokrātisko opozīciju. Latvija informēja NB8 valstu kolēģus par Baltkrievijas īstenoto hibrīdapdraudējumu un nelegālās migrācijas situācijas pasliktināšanos uz robežas ar Baltkrieviju.

Apspriežot vardarbības uzliesmojumu Karabahā, direktori uzsvēra nepieciešamību atjaunot dialogu starp Azerbaidžānu un Karabahas armēņu kopienu. Notika arī viedokļu apmaiņa par aktualitātēm un sadarbību ar Moldovu, Gruziju un Centrālāzijas valstīm.

Informācijai

NB8 sadarbības formātā ietilpst Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI