DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Notiks XXIII Tautas mūzikas svētki

FOTO: Publicitātes foto

2023. gada 23. septembrī Preiļu novadā notiks XXIII Tautas mūzikas svētki, kas pulcēs teju 30 tautas mūzikas kolektīvu no Latvijas novadiem. Pēcpusdienā svētku ieskaņas koncertos skanēs kapelu programmas, savukārt vakarā Preiļu kultūras centrā notiks XXIII Tautas mūzikas svētku lielkoncerts.

Preiļu novadu sestdien pieskandinās tautas mūzikas kapelas un folkloras kopas no visas Latvijas. Laikā no plkst.16.00 līdz 18.30 ikvienam interesentam iespēja klausīties XXIII Tautas mūzikas svētku dalībnieku koncertu kādā no trim norises vietām: Preiļu pils zālē, Raiņa muzejā “Jasmuiža” un IAC “Vanagi”. Vakarā plkst. 20.00 klausītāji aicināti uz lielo svētku koncertu Preiļu kultūras centrā. Pēc koncerta dalībnieki un koncerta apmeklētāji aicināti palikt uz večerinku, jeb deju vakaru, kapelas “Augusti” pavadībā un izbaudīt vakaru dejojot un dziedot.

Tautas mūzikas svētki šogad notiek Rudynōju atzīmēšanas ietvaros, kas ir nozīmīga tradīcija Preiļu novadā. Svētku tēma ir pataļči, jeb visas jautrās izdarības pēc talkas, piemēram, gards mielasts, lustīga večerinka un viss no tā izrietošais. 

Tautas mūzikas nozare pulcē dažādos stilos muzicējošus instrumentālos un vokāli instrumentālos kolektīvus ar raksturīgu akustisko instrumentu sastāvu. To repertuāru veido, galvenokārt, tautas un tradicionālās mūzikas interpretācijas.

Ieeja XXIII Latvijas tautas mūzikas svētku koncertā un ieskaņas koncertos bez maksas. Svētkus rīko Preiļu novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

XXIII Tautas mūzikas svētku norises programma:

  • plkst. 13.00 svētku atklāšana Preiļu svētku laukumā
  • plkst. 16.00-18.30 svētku ieskaņas koncerti:

Preiļu pils zālē muzicēs folkloras kapela “Maskačkas spēlmaņi”, Preiļu novada folkloras kopa “Vecvārkava”, tautas mūzikas kapela “Pelēči”, folkloras kopa “Leiči”, Viļakas kultūras nama muzikantu kapela "Atzele", kapela “Pēterpogas”, tautas mūzikas instrumentu ansamblis “Kokle”, folkloras kopa “Rūtoj”, folkloras kopa “Josta”, Bārbeles tautas nama lauku kapela “Savējie”, lauku kapela “Malta”, folkloras kopas “Neicgalīši” un “Jumaleņa”.

IAC “Vanagi” dziedās un spēlēs tautas muzikanti “Tals` Trimiš”, kapelas “Kā ir, tā ir” un “Sudmaliņas”, vīru kopa “Rūžupis veiri”, tautas mūzikas kapela “Eži”, Zvirgzdenes lauku kapela, Andrupenes kapela, kā arī kapela “Aizezeres muzikanti” no Kokneses.

Raiņa muzejā “Jasmuiža” uzstāsies Tautas mūzikas instrumentu ansamblis “Kokle”, folkloras kopa “Rūtoj”, folkloras kopa “Josta”, Bārbeles tautas nama lauku kapela “Savējie”, lauku kapela “Malta”, folkloras kopas “Neicgalīši”, Salnavas kapela “Sveicinojam, vielejam”, Salnavas etnogrāfiskais ansamblis, kā arī kapelas “Maskačkas spēlmaņi”, “Atzele” un “Pēterpogas”.

plkst. 20.00 svētku koncertā Preiļu kultūras centrā klausītājus, skatītājus un dancot gribētājus priecēs  folkloras kopa “Ceiruleits”, tautas muzikanti “Tals` Trimiš”, kapelas “Kā ir, tā ir” un “Sudmaliņas”, vīru kopa “Rūžupis veiri”, tautas mūzikas kapela “Eži”, Zvirgzdenes lauku kapela, Andrupenes kapela, Lizuma lauku kapela, kapela “Aizezeres muzikanti”, Salnavas kapela “Sveicinojam, vielejam”, Salnavas etnogrāfiskais ansamblis un folkloras kopa “Turki”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI