DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Latvijas un Ruandas valstu vadītāji pārrunā sadarbību starptautiskajās organizācijās

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

19. septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ANO Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Ruandas prezidentu Polu Kagami (Paul Kagame), lai izteiktu Latvijas atzinību par Ruandas stingro pozīciju starptautisko tiesību aizsardzībā.

Tikšanās laikā abu valstu prezidenti pārrunāja Ruandas reģionālo iesaisti Āfrikā, jo īpaši Mozambikas un Centrālāfrikas Republikas miera nodrošināšanā, kā arī iesaistīšanos ANO miera uzturēšanas misijās.

“Latvija atzinīgi vērtē pašreizējo aktīvo dialogu starp Eiropas Savienību un Āfrikas Savienību. Mēs novērtētu Ruandas puses gatavību uzsākt sarunas par divpusēju nolīgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu ar mūsu valsti. Tāpat saredzam sadarbības iespējas izglītības jomā,” akcentēja E. Rinkēvičs.

Abu valstu prezidenti apmainījās viedokļiem par Melnās jūras graudu iniciatīvu, kas ir svarīga globālajai nodrošinātībai ar pārtiku. Krievijas izstāšanās no tās traucē Ukrainas graudu piegādes pasaules tirgiem. Ruandas un Latvijas prezidenti pārrunāja augsta līmeņa vizīšu apmaiņu starp valstīm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI