DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Iedzīvotāji kopā ar ekspertiem analizē un plāno Sedas ārvidi  

Publicitātes foto

14. septembrī Sedas pilsētas iedzīvotāji tikās ar pilsētplānošanas ekspertiem, lai kopīgi apspriestu Sedas ārvidi. Ar Sedas iedzīvotājiem, kuri bija atnākuši uz tikšanos kuplā skaitā, tikās Valmieras novada pašvaldības Pilsētplānošanas nodaļas speciālisti un ainavu darbnīcas ALPS speciālisti, kuri izstrādās teritoriālās attīstības telpiskās struktūras plānu Sedas pilsētai. 

Speciālistu vēlme bija uzklausīt iedzīvotāju vīzijas, idejas un priekšlikumus, kā arī prezentēt iespējamos variantus Sedas pilsētas centra labiekārtošanai. 

Ainavu darbnīcas ALPS ainavu arhitekte, plānotāja, urbāniste Helēna Gūtmane sapulces dalībniekiem prezentēja iespējamo Sedas pilsētas vīziju nākotnē, uzsverot, ka svarīga ir pilsētas kopaina, bet īpaši svarīgs ikvienā pilsētā ir centrālais laukums – pilsētas sirds. Speciālisti atzina, ka Sedai ir milzīgs potenciāls pilsētvides attīstībai. Sedā ir unikālas arhitektoniskās un dabas vērtības. ALPS speciālistu uzdevums un mērķis ir plānot Sedu ērtu iedzīvotājiem, plānojot satiksmes pārorganizēšanu pilsētā un ērtas ietves gājējiem, kā arī pie centrālo ēku fasādēm izveidot labiekārtotus priekšlaukumus ar zaļo zonu publiskai uzturēšanās iespējai. Iedzīvotājiem tika piedāvāti apspriešanai vairāki izstrādātie Sedas pilsētas centra laukuma skiču varianti. 

Kopējā vēlme ir – lai pilsēta sāktu dzīvot pilnasinīgu dzīvi un iedzīvotāji gribētu tajā uzturēties, satikties, atpūsties. Lai to panāktu, ir nepieciešama skaidra vīzija un precīzs plānojums, tāpēc svarīgi ir uzklausīt iedzīvotāju priekšlikumus, kā pilsētu pārveidot, lai tā kļūtu pievilcīgāka dzīvošanai.  

Iedzīvotāju priekšlikumi bija - izveidot sociālo māju Sedā, kurā varētu apmesties dažādu sociālo grupu iedzīvotāji, pārorganizēt satiksmi tā, lai lielais transports nebrauc caur pilsētas centru, radīt pievilcīgāku tirgus laukumu, ierīkot publisko tualeti pilsētā, izveidot gājēju ietvi uz pilsētas kapiem, atjaunot pilsētas publisko pirti un ierīkot apgaismotu slēpošanas trasi. Iedzīvotāji norādīja arī uz citām problēmām Sedā, kas saistītas ar dzīvojamo fondu, taču šoreiz šis jautājums nebija sapulces dienas kārtībā. 

Ainavu darbnīcas ALPS ainavu arhitektu pieredze publiskās ārtelpas projektu veidošanā ir ievērojama, viņus vieno kopīgas vērtības – empātija, komandas darbs, vēlme padarīt pasauli par labāku vietu, kur dzīvot, spēja nolikt sabiedrības intereses augstāk par personīgajām. Viņu filozofija ir saprast, kas ir svarīgi un ko vajag vietai, videi, lietotājam – sabiedrībai ilgtermiņā. Atbildīgi par nākamajām paaudzēm. Vēlme radīt labas vietas, kur satikties. Vietas, kur ikdienas kontakts ar dabu, nevis tehnoloģijām, uzlabo pašsajūtu, darbaspējas, veicina stresa samazināšanos, palīdz ķermenim sasniegt līdzsvarotību, pašorganizēties, pašiedvesmoties un sakoncentrēt iekšējos spēkus. 

Sedas iedzīvotāji par pilsētas plānošanu ar speciālistiem tiksies vēlreiz, lai uzzinātu un apspriestu jau precīzākas vīzijas pilsētas nākotnei un attīstībai. Aicinām būt aktīviem, iesaistīties Sedas publiskās ārvides plānošanas procesos un izteikt jēgpilnas idejas savas dzīvesvides kvalitātes uzlabošanai. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI