DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu padomes locekļi dosies pieredzes apmaiņā uz tiesām Japānā

Šonedēļ no 13. līdz 15. septembrim Tieslietu padomes locekļi dosies pieredzes apmaiņā uz Japānu, lai tiktos ar Japānas tiesu institūciju vadītājiem un iepazītos ar tiesu darbu, kā arī, lai stiprinātu sadarbību starp Latvijas un Japānas tiesu institūcijām. 

Tieslietu padomes un Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs norāda: „Vizītes mērķis ir apzināt galvenos faktorus, kas sekmē un nodrošina Japānas tiesu darbību. Japānas tiesu sistēma ir pazīstama ar savu ļoti augsto efektivitāti, un man ir cerība, ka šo Japānas labo praksi varētu izmantot Latvijas tiesu sistēmas darbības pilnveidošanā.” 

Vizītes laikā Tieslietu padomes locekļi plāno apmeklēt Japānas Tiesnešu mācību centru, pirmās un apelācijas instances tiesas Tokijā, kā arī Japānas Augstāko tiesu. Tieslietu padomes locekļi tiksies arī ar Latvijas vēstnieku Japānā Zigmāru Zilgalvi. 

Latvijas delegācijas sastāvā uz Japānu dosies Tieslietu padomes un Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, Tieslietu padomes priekšsēdētāja vietniece, Augstākās tiesas Civillietu departamenta senatore Dzintra Balta, Tieslietu padomes loceklis, Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu nama priekšsēdētājs Guntars Ploriņš, kā arī Tieslietu padomes sekretariāta vadītāja Alla Spale. 

Papildu informācija: 

Japānas tiesu sistēmu veido saīsināto procesu tiesas, ģimenes tiesas, rajonu (pirmās instances) tiesas, augstākās apelācijas tiesas, kā arī Augstākā tiesa. Tiesnešu skaits Japānā 2022. gadā – 2155. Savukārt kopējais iedzīvotāju skaits ~ 127 miljoni. Plašāka informācija par tiesu sistēmu Japānā pieejama šeit. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU