DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Apstiprinātas izmaiņas jaunā Liepājas cietuma būvprojektā  

Jaunā Liepājas cietuma būvniecība notiek pēc plānotā grafika, augustā Liepājas pilsētas būvvalde apstiprināja izmaiņas būvprojektā, precizējot un optimizējot tehniskos risinājumus ārējiem inženiertīkliem, samazinot būvapjomu divām ēkām – atklātā cietuma ēkai un administrācijas ēkai, kā arī teritorijai ap ēkām. Izmaiņas būvprojektā paredz samazināt cietuma kompleksa būvdarbu un nākotnes apsaimniekošanas izmaksas, saglabājot ēkas drošības prasības 

Apstiprinātais būvprojekts paredz administrācijas ēkā samazināt koplietošanas (gaiteņu) platību un samazināt darbinieku kabinetu skaitu, sākotnējā ēkas būvprojekta platība bija 2906 m², tagad – 1803 m², tāpat arī atklātā cietuma ēkā paredzēts atteikties no šautuves izbūves, tādējādi samazinot ēku par vienu stāvu, kā arī no atsevišķām darbinieku telpām. Norādāms, ka sākotnējā atklātā cietuma ēkas būvprojekta platība bija 1715 m², tagad – 752 m². Kopējais ieslodzīto skaits šajā ēkā paliek nemainīgs – 50 cilvēki. 

 Izmaiņas būvprojektā veiktas, arī tādēļ, ka sākotnējais būvprojekts bija apstiprināts būvvaldē 2016. gadā, ir pagājis ievērojams laiks un mainījušās gan Ieslodzījuma vietu pārvaldes prasības cietuma infrastruktūrai, gan arī pieejami modernāki tehniskie risinājumi un materiāli.  

Izmaiņas būvprojektā izstrādāja projekta izpildītājs SIA “Citrus Solutions” atbilstoši pasūtītāja SIA “Tiesu namu aģentūra” izmaiņu projektēšanas uzdevumam. Izmaiņu būvprojektu 2023. gada 21. augustā akceptējusi Liepājas pilsētas būvvalde un SIA “Citrus Solutions” ir uzsācis minēto ēku un ārējo inženiertīklu būvdarbus saskaņā ar līgumā noteikto laika grafiku.  

Atbilstoši līguma nosacījumiem tiek izstrādāts arī pārējo cietuma kompleksa ēku izmaiņu būvprojekts. 

Papildu informācija: 

2022. gada 22. novembrīt tika noslēgts līgums ar iepirkuma uzvarētāju SIA “Citrus Solutions” par jaunā Liepājas cietuma kompleksa projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbiem. Liepājas cietumā paredzētas vietas 1200 ieslodzītajiem. Visā kompleksā ietilpst astoņas dažādas ēkas. Būvdarbu būvuzraudzību objektā nodrošina SIA “Firma L4”. 

Plašāka informācija par jauno Liepājas cietumu pieejama Tieslietu ministrijas tīmekļa vietnē. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI