DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Zinātne un zināšanas kā valsts vērtība – tematiskais atvērums LV portālā

Publicitātes attēls

Viens no demokrātiskas un turīgas valsts stūrakmeņiem ir izglītoti iedzīvotāji un zinātnes sasniegumi. Publikāciju ciklā par zinātni Latvijā LV portāls ar zinātniekiem diskutē par pētniecības jomām un sabiedrībā mazāk zināmiem sasniegumiem, kā arī par to, kā zinātnes attīstība var veicināt valsts izaugsmi un labklājību.

Nupat publicēta intervija ar Kārli Rāceni "Pēdējā iespēja – bakteriofāgu pētījumi Latvijā palīdz glāt dzīvības".

"Attīstītās valstis stratēģiski investē pētniecībā un zinātnē, lai stimulētu inovācijās balstītas ekonomikas izaugsmi. "Uz papīra" tas ir atzīts arī Latvijā, taču realitātē Latvijā zinātnē ticis ieguldīts nepietiekami, lai nodrošinātu "nacionālās attīstības mērķu sasniegšanai nepieciešamo zināšanu apjomu un to pārnesi izglītībā un nozarēs,"" šādi tematisko sadaļu piesaka LV portāla redakcija.

Piemēram, viena no prioritātēm Latvijas Nacionālās attīstības plānā 2021.–2027. gadam ir uzsvērta "zinātne sabiedrības attīstībai, tautsaimniecības izaugsmei un drošībai". Turpat arī akcentēts: "Zināšanas un kvalitatīva, iekļaujoša un mūsdienīga izglītība ir stipras valsts pamats." "Medijpratība un kritiskā domāšana ir labākā Latvijas aizsardzība pret hibrīdiem apdraudējumiem." Tomēr vai zinātne un zināšanas Latvijas sabiedrībā ir vērtība?

Nesen veiktā pētījuma “Zinātnes patēriņa un līdzdalības izpēte” rezultāti liecina, ka vairumam sabiedrības nav skaidrs, kā zinātnes attīstība var veicināt valsts labklājību un mazināt nabadzību. Tikai 21% sabiedrības spēj nosaukt kādu Latvijas zinātnieku un tikai 20% ir informēti par kādu Latvijas zinātnieku sasniegumu.

Tematisko sadaļu "zinātne Latvijā" LV portāls regulāri papildinās ar jaunām intervijām un viedokļiem. Ieskatam dažas publikācijas:   

LV portāls pieder pie "Latvijas Vēstneša" valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas, kura aptver — vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv, žurnāls "Jurista Vārds" / juristavards.lv.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI