DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma
5
5

Augstākā tiesa par tiesu un tiesnesi stāsta trīs animācijas filmās

Lai veicinātu skolēnu izpratni par tiesu un tās darbu, Augstākā tiesa ir laidusi klajā trīs īsas animācijas filmiņas ar nosaukumiem "Kāpēc ir vajadzīga tiesa?", "Lietu veidi tiesā" un "Tiesnesis".

Filmās ir spilgtas vizualizācijas un kodolīgs stāstījums, kas padara mācību pieredzi gan izklaidējošu, gan informatīvu, tādējādi ļaujot saprotamā veidā skaidrot sarežģītus jautājumus. Videomateriāli var būt interesanti arī vidusskolēniem, studentiem un pieaugušajiem.

Pirmajā filmā "Kāpēc ir vajadzīga tiesa?" tiek skaidrots, kāpēc ir jāievēro likumi un ko sabiedrībai sniedz to ievērošana, kā arī kāda loma valstī un katra cilvēka dzīvē ir tiesai.

Otrā filma "Lietu veidi tiesā" sniedz pārskatu par četriem lietu veidiem tiesā un to, kā tie atšķiras, kā arī paskaidro Latvijas trīspakāpju tiesu sistēmu.

Filma "Tiesnesis" pievēršas tiesneša darba pienākumiem un kritērijiem, kuriem jāizpildās, lai varētu kļūt par tiesnesi.

Augstākā tiesa šīs filmiņas jau demonstrēja Muzeju naktī un sarunu festivālā LAMPA. Šodien animācijas tiek publiskotas arī Augstākās tiesas YouTube kanālā, padarot tās pieejamas plašai sabiedrībai. Šādā veidā Augstākā tiesa tiecas sasniegt daudzveidīgu auditoriju un izvest juridisko izglītību ārpus mācību telpām.

Katrai video tēmai papildus tiks izstrādāts darba lapu komplekts, kas pielāgots sākumskolas un pamatskolas skolēniem. Par katru lapu tiks izveidoti metodiskie komentāri skolotājiem. 21.augustā Augstākā tiesa rīkos informatīvu pasākumu, aicinot sociālo zinību skolotājus un klašu audzinātājus iepazīties ar sagatavotajiem materiāliem un pārrunāt, kā tos izmantot klasē.

Animāciju saturu veidoja Augstākās tiesas darba grupa, kurā strādāja Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, zinātniski analītiskās padomnieces Kristīne Zemīte, Inga Bērtaite-Pudāne, Santa Ozola, Elīna Grigore-Bāra, senatora palīdze Monta Krone, projektu vadītāja Zane Mičule un preses sekretāres Baiba Kataja. Darba grupu konsultēja Izglītības uzņēmuma "Lielvārds" mācību līdzekļu autore Madara Lāce.

Animācijas veidoja radošā aģentūra “3000 Studio”.

Animācijas filmas skatiet Augstākās tiesas Youtube kanālā vai Augstākās tiesas mājaslapā sadaļā Par Augstāko tiesu/ Informatīvie materiāli.  

Kāpēc vajadzīgas tiesas?

Lietu veidi tiesā

Tiesnesis

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU