DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Konferencē diskutēts par korekcijas dienestu personāla izaicinājumiem tagad un nākotnē

Publicitātes foto

Šodien, 26. maijā, Rīgā noslēdzas divu dienu starptautiska konference korekcijas dienestu speciālistiem “Nākotnes kompetences nākotnes cietumiem”.

Konferences ietvaros gan Latvijas, gan ārvalstu korekcijas dienestu speciālisti dalījās pieredzē par korekcijas dienestu personāla izaugsmes jautājumiem.

Latvijā šobrīd norit darbi pie divu būtisku būvniecības objektu īstenošanas – jaunā Liepājas cietuma, kā ar Mācību centra korekcijas ēkas būvniecības. Jauna infrastruktūra vienlaikus nozīmē arī nepieciešamību iestāžu personālam pielāgoties, pieņemt jauno un elastīgi reaģēt uz notiekošo, līdz ar to svarīgi turpināt pilnveidot savas kompetences, lai korekcijas dienestu esošie un bijušie klienti, kā arī sabiedrība kopumā spētu turpmāk mijiedarboties.

Konferencē ārvalstu pārstāvji dalījās pieredzē par to, cik būtiski sodu izpildes ikdienas darbā gan ar kolēģiem, gan likumpārkāpējiem ir izmantot sociālās un savstarpējās saziņas prasmes. Tāpat konferencē tika gūts apstiprinājums, ka korekcijas dienestu personālam arvien vairāk savā ikdienā būs jāizmanto digitālās un citas tehnoloģijas, kas ļaus personāla resursus vairāk novirzīt kvalificētai notiesāto resocializācijas nodrošināšanai, saglabājot cilvēciskos kontaktus.

Konferencē diskutētie jautājumiem liecina par Latvijas korekcijas dienestu sistēmas briedumu un personāla gatavību strādāt, attīstīties un pielāgoties jauniem, neviennozīmīgiem risinājumiem resocializācijas procesā tagad un nākotnē.

Konference organizēta Norvēģijas grantu programmas "Korekcijas dienesti" ietvaros. Tajā piedalījās pārstāvji no Norvēģijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Rumānijas un Latvijas.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU