DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Engurē norisinās mācības “Oilex Engure 2023”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTOgrāfija: Aizsardzības ministrija 

23. maijā, Engures ostā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta organizētās jūras vides aizsardzības mācības “Oilex Engure 2023”.

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot gatavību reaģēt uz vides piesārņojumu incidentiem ostās vai to tiešā tuvumā, lai spētu efektīvi novērst piesārņojumu un iespējami ātri ierobežotu un novērstu kaitējumu videi.

Mācību ietvaros Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrā (MRCC Rīga) tiks saņemts trauksmes signāls no Engures ostas, un seku novēršanā iesaistīsies Patruļkuģu eskadras Jūras incidentu novēršanas vienība. Savukārt krasta apsardzes kuģis KA - 07 “Ausma” sniegs nepieciešamo atbalstu.

Vingrinājuma laikā Jūras incidentu novēršanas vienība izvietos piesārņojuma norobežojošās barjeras Engures ostā un izmēģinās vienības rīcībā esošo piesārņojuma savākšanas aprīkojumu.

Krasta apsardzes dienests un Patruļkuģu eskadra ik gadu sadarbībā ar Latvijas lielākajām ostām rīko piesārņojuma novēršanas vingrinājumus. Šādi vingrinājumi ir nozīmīgs priekšnosacījums, lai uzturētu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku spēju likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, tajā skaitā novērst naftas produktu piesārņojumu.

Aktuālā informācija par aktivitātēm Jūras spēkos ir pieejama Jūras spēku Facebook lapā @Latvijasjurasspeki un Instagram profilā @juras_speki.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI