DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Īpašumtiesības

VNĪ atklāj pieteikšanos trīs biroju ēku izsolēm Rīgas centrā

Nams Raiņa bulvārī 7.

FOTO: VNĪ.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) atklājusi pieteikšanos trīs Rīgas centra biroju un administratīvo ēku izsolēm – Krišjāņa Valdemāra ielā 17a, Merķeļa ielā 11 un Raiņa bulvārī 7. Pieteikties izsolēm un īpašumu apskatei iespējams līdz 2023.gada 15.maijam, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Nekustamie īpašumi atrodas pašā Rīgas centrā. To vēsture un iespējamā nākotne saistīta ar biroja, administratīvo un dzīvojamo telpu attīstības iespējām. Visiem īpašumiem ir izdevīga atrašanās vieta ar ērtu sabiedriskā transporta plūsmu un iespēju to teritorijā vai tuvumā novietot privātos transporta līdzekļus.

Izsolēm var pieteikties līdz šā gada 15.maijam interneta vietnē izsoles.ta.gov.lv. Īpašumu apskatei iespējams pieteikties jau šobrīd, rakstot uz e-pasta adresi: pardosana@vni.lv. 

Nams Merķeļa ielā 11.

Foto: VNĪ.

Nams Krišjāņa Valdemāra ielā 17a.

Foto: VNĪ.

“VNĪ aktīvi strādā pie valsts nekustamo īpašumu portfeļa attīstības, sakārtošanas un pilnveides. Īpašumi, kas ilgtermiņā netiek un netiks izmantoti valsts pārvaldes uzdevumu īstenošanai, tiek virzīti atsavināšanai. Tādējādi mums ir iespēja ne tikai sakopt īpašumus un revitalizēt vidi degradējošās teritorijas, bet arī dot gan ēkām, gan īpašumiem jaunas izaugsmes iespējas un atklāt to paslēpto potenciālu. Ņemot vērā augsto interesi par izsolē piedāvātajām, valsts īpašumā esošajām administratīvajām ēkām Rīgas pilsētas centrā, esmu pārliecināts, ka šīs ēkas radīs jaunas attīstības iespējas to nākamo īpašnieku rokās,” norāda A.Vārna.

Nekustamā īpašuma Krišjāņa Valdemāra ielā 17a telpas vēsturiski izmantotas dzīvojamo platību izveidei. Uz zemes 1148 m² platībā izvietotā ēka 4733,6m² ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, kuru ieskauj labiekārtota teritorija ar dzīvu satiksmi. Namam var ērti piekļūt ar sabiedrisko transportu,  privātos transporta līdzekļus var novietot gan blakus esošajās ielās, gan īpašuma pagalmā. Nams ir piemērots kā dzīvojamo platību izveidei, tā administratīvo funkciju nodrošināšanai. Izsoles sākuma cena ir 1,595 miljoni eiro.

Nekustamais īpašums Merķeļa ielā 11 atrodas izdevīgā vietā ar augstu prestižu – starp Raiņa bulvāri, Marijas, Merķeļa un Krišjāņa Barona ielām. Namu ieskauj dažādi daudzīvokļu nami, Vērmanes dārzs, izglītības iestādes, viesnīcas un dažādi tirdzniecības, pakalpojumu un darījuma objekti. Namam var piekļūt gan ar privāto, gan sabiedrisko transportu, un tas ir piemērots administratīvo un biroja telpu izveidei. Izsoles sākuma cena ir 2,255 miljoni eiro.

Savukārt teju trīs tūkstošus kvadrātmetru lielais nekustamais īpašums Raiņa bulvārī 7 atrodas prestižā Rīgas centra rajonā, un nama tuvumā atrodas vairākas viesnīcas - „Radisson Blu Rīdzene” un „Grand Poet by Semarah Hotel”, kā arī izglītības iestādes. Īpašumu ieskauj ielas ar intensīvu gājēju un transporta plūsmu. Apkaimē atrodas dažādi tirdzniecības un pakalpojumu objekti, kā arī vairākas izglītības, veselības aprūpes, kultūras un sporta objekti. Izsoles sākuma cena 3,024 miljoni eiro.

Vairāk par īpašumiem var uzzināt īsā video:

 

Atbilstoši kapitālsabiedrības stratēģijai VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešami valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Pamatkapitālā esošie īpašumi, kas rada zaudējumus kapitālsabiedrībai un kurus nav iespēja iznomāt komercnomniekiem, tiek virzīti atsavināšanai, tādejādi dodot tiem iespēju iegūt jaunu pielietojumu.

VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 350 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 975 ēkas 0,95 miljonu m2 platībā, kā arī zeme zem ēkām 599 ha platībā, un 3441 zemes īpašumam ar kopējo platību 892 ha. VNĪ ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas 2022.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēma augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU