DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Pedagogi un jaunieši stiprinās kultūrpratību seminārā Jēkabpilī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ceturtdien, 30. martā, Jēkabpilī norisināsies interaktīvs seminārs pedagogiem un jauniešiem “Kultūrpratība – atslēga kultūras daudzveidības iepazīšanai”, ko rīko UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Izglītības iniciatīvu centrs. Tajā tiks atklāts metodiskais materiāls jauniešu kultūrpratības stiprināšanai un atzīmēta UNESCO Asociēto skolu tīkla septiņdesmitgade.

“Šogad aprit septiņdesmit gadi, kopš dibināts UNESCO Asociēto skolu tīkls. Tā bija pirmā plaša mēroga starptautiskā skolu sadarbības platforma, kas izveidota ar mērķi iepazīt citu valstu izglītības un kultūras pieredzes un meklēt kultūru krustpunktus,” stāsta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa-Sarma. “Šodienas globalizētajā pasaulē kultūras krustpunktu meklējumi un kultūras daudzveidības apzināšanās un novērtēšana ir kļuvusi vēl būtiskāka, priekšplānā izvirzot tādu prasmi kā kultūrpratību – spēju ne tikai atrast un izmantot informāciju par dažādām kultūrām, saprast konkrētas kultūras kodus, zīmes, simbolus, bet arī kļūt par lietpratīgu kultūras vērtību popularizētāju un radītāju.”

Seminārā tiks atklāts metodiskais materiāls jauniešu kultūrpratības veicināšanai, kultūras daudzveidības un bagātības novērtēšanai un pirmiedzīvotāju kultūru iepazīšanai. Metodisko materiālu ar UNESCO Līdzdalības programmas finansiālu atbalstu izstrādāja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Izglītības iniciatīvu centru un Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Ilgtspējīgas izglītības centra profesori PhD Dzintru Iliško, pētnieci Dr.paed. Astrīdu Skrindu un studentiem. Metodiskais materiāls ikvienam brīvi pieejams šeit: https://www.unesco.lv/lv/media/1206/download?attachment.

Semināra dalībnieki, radoši darbojoties un iepazīstot jaunveidotajā metodiskajā materiālā atrodamās idejas un uzdevumus, dziļāk izzinās savu un pasaules kultūrtelpu un jo īpaši – pirmiedzīvotāju valodas un kultūras. Seminārā uzstāsies Latvijas Universitātes Lībiešu institūta pētniece Gunta Kļava.

Pasākums, kurā aicināti piedalīties UNESCO Asociēto skolu tīkla skolotāji un to audzēkņi, norisināsies Krustpils Kultūras centrā, Rīgas ielā 212, Jēkabpilī no plkst. 11.30 līdz plkst. 15.00.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI