DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
2
2

Trīs Latvijas uzņēmumu pētniecības un inovācijas projekti atzīti par veiksmes stāstiem Eiropas Savienības līmenī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Eiropas valstu pētniecības un inovāciju Briseles biroju neformālais tīkls (IGLO – Informal Group of RTD Liaison Offices) apkopojis veiksmīgākos projektu piemērus, kas attīstīti ar Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovācijas programmu Apvārsnis 2020 un Apvārsnis Eiropa finansējumu, iekļaujot arī trīs Latvijas uzņēmumu īstenotus projektus.

IGLO tīklu pārstāv 26 ES valstu biroji, un katram no tiem bija iespēja iesniegt savus veiksmes stāstu piemērus, kas visspilgtāk raksturo Apvārsnis 2020 un Apvārsnis Eiropa finansējuma sniegtās iespējas un ietekmi. Bukletā kopumā iekļauti 18 valstu projekti.

Latvijas uzņēmumu projekti:

  • Medicīniskās izglītības 3D brilles (NGEAR 3D: 3D Glasses for medical education), LightSpace Technologies;
  • Toksiskā aizstāšana ar dabisko (VIOBOND: Replacing toxic with natural), Latvijas Finieris;
  • Piektās paaudzes savienotas un automatizētas mobilitātes ES izmēģinājumi (5G-Routes: 5th Generation connected and automated mobility EU trials), Latvijas Mobilais Telefons.

AS “Latvijas Finieris” pārstāvis Kristaps Stankus uzsver, ka Apvārsnis 2020 programmas sniegtais finansējums ir ne tikai pagodinājums uzņēmumam un Latvijas valstij, bet arī būtisks pamudinājums šāda ambicioza projekta realizācijai, jo apjomīgas investīcijas pētniecības un attīstības projektos saistās ar paaugstinātu risku.

“VIOBOND” projekta realizācija iezīmēs pagrieziena punktu meža nozarē – tajā, kā mēs līdz šim esam aplūkojuši mūsu valsts vienu no galvenajiem resursiem – mežu. Koksnes izmantošanas iespējas patiesībā ir daudz plašākas kā mums līdz šim ir šķitis, un tieši šis projekts mums ļaus aptvert kaut nelielu daļu no šīm iespējam,” skaidro Kristaps Stankus.

Apvārsnis Eiropa ir ES pētniecības un inovācijas finansēšanas programma 2021.-2027. gada periodam, kas turpina iepriekšējo programmu Apvārsnis 2020, kurā Latvijai bija atzīstami rezultāti, 2014.-2020. gadā konkursa kārtībā kopā iegūstot vairāk nekā 116 milj. eiro lielu Eiropas Komisijas finansējumu. Apvārsnis Eiropa ietvaros pētniecībai un inovācijai paredzēts kopumā novirzīt 95,5 mljrd. eiro. Programmas fokusā ir Eiropas integritātes stiprināšana, klimata pārmaiņu jautājumu risināšana un ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšana, un Eiropas globālās konkurētspējas sekmēšana.

Plašāk par veiksmes stāstiem var izlasīt bukletā (angļu valodā): https://www.izm.gov.lv/lv/media/18772/download?attachment

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI