DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vides aizsardzība

Rīgā uzsākta bojātu spoguļu utilizācijas akcija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Jau sesto gadu Rīgā sākusies nevajadzīgu un bojātu spoguļu utilizēšanas akcija, ko rīko “Stikla Serviss” sadarbībā ar “Zaļā josta”. Tās ietvaros Rīgas iedzīvotājiem tiek sniegta iespēja bez maksas atbrīvoties no nevajadzīgiem, bet restaurējamiem spoguļiem, savukārt izglītības un sociālās iestādes aicinātas pieteikties atjaunoto spoguļu saņemšanai telpu labiekārtošanai.  Akcija norisinās līdz aprīļa beigām, spoguļi no iedzīvotājiem bez maksas tiek pieņemti Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10, Rīgā.

Spoguļstikla un spoguļu izstrādājumu utilizācija vienmēr radījusi sarežģījumus atkritumu apsaimniekotājiem un iedzīvotājiem. Spoguļus nav iespējams pārstrādāt kopā ar stikla iepakojumu, tādēļ tos nedrīkst izmest dalītās vākšanas konteineros stiklam. Spoguļi utilizējami kā lielgabarīta atkritumi par maksu. Tāpēc “Stikla Serviss” un “Zaļā josta” rīkotā akcija ik gadu ir ļoti pieprasīts veids, kā atbildīgi un izdevīgi utilizēt spoguļus.

Nevajadzīgie, bojātie, bet restaurācijai piemērotie spoguļi līdz 30.04.2023. tiek pieņemti “Stikla Serviss” filiālēs Rīgā, Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10, uzņēmuma darba laikā. Par katru nodoto spoguli akcijas dalībnieki saņems 15% atlaidi jaunu spoguļu iegādei. Spoguļu lauskas un cita veida atkritumi akcijas ietvaros netiek pieņemti. Savāktie spoguļi tiks atjaunoti un dāvāti izglītības un sociālām iestādēm telpu labiekārtošanai.

“Esam lepni, ka kopā ar “Stikla Serviss” ir izdevies radīt efektīvu veidu, kā no šķietami nevajadzīgiem lielgabarīta atkritumiem – spoguļiem – gūt vērtīgu otrreizējo izejvielu telpu labiekārtošanai, piešķirot tiem otru dzīvību. Akcijas ietvaros ne tikai mazinām apglabājamo atkritumu apjomu, bet arī cenšamies piebremzēt klimata pārmaiņas, jo spoguļstiklu restaurācija ļauj mazināt atmosfērā nonākušo siltumnīcefektu izraisošo gāzu CO2 apjomu,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

“Pērn akcijas ietvaros esam devuši jaunu dzīvi apmēram 250 m2 spoguļu, kas ir apmēram 2,5-3 tonnas  atkritumu, kas citādi būtu nonākuši poligonā, jo Latvijā tos dalīti nevāc un nepārstrādā,” uzsver SIA “Stikla Serviss” valdes locekle Jana Zubricka. “Ja pieņem, ka viena kilograma stikla ražošana rada 1,25 kg CO2 apjomu, tad varam būt droši, ka 2022. gadā ar mūsu labdarības akciju esam samazinājuši CO2 emisijas par apmēram 3,5 tonnām,” norāda J. Zubricka.

Iedzīvotāji ir aicināti iesaistīties aprites ekonomikā un sekmēt resursu atkārtotu pielietošanu, sniedzot ieguldījumu spoguļu atjaunošanā sociāla mērķa labā, palīdzot Latvijai mazināt CO2 emisijas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI