DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. martā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: vēlētas iedzīvotāju padomes stiprinās demokrātiju vietējā līmenī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits darba vizītes ietvaros Limbažu novadā šodien aicināja iedzīvotājus uz sarunu par sabiedrības iesaisti sava novada dzīvē paneļdiskusijā “Iedzīvotāju padomes un sabiedrības līdzdalība novada attīstībā”. Kā uzsvēra E. Levits, vēlētas iedzīvotāju padomes ir nepieciešamas, lai nodrošinātu demokrātiju vietējā līmenī. Tās dos iespēju iedzīvotājiem lemt par sev svarīgiem vietējiem jautājumiem.  

“Demokrātija nozīmē, ka pilsoņi paši sevi pārvalda. Pārvalda ar pašu vēlētām institūcijām,” turpināja Valsts prezidents. Viņš norādīja, ka vēlētas iedzīvotāju padomes ir īpaši būtiskas vēsturiskajās mazpilsētās, kuras pēc novadu apvienošanas ir palikušas bez vietējās pārstāvniecības. Pašvaldību likuma izstrādes gaitā Valsts prezidents Egils Levits uzstāja uz nepieciešamību ietvert likumā regulējumu par vēlētām iedzīvotāju padomēm, vairākkārt uzsverot šādu padomju nozīmi sabiedrības līdzdalībai.

Sarunas laikā paneļdiskusijas dalībnieki izteica savu viedokli par vēlētām iedzīvotāju padomēm no dažādiem skata punktiem. Viņi norādīja uz vienas daļas iedzīvotāju mazo interesi iesaistīties apkārtējās dzīves veidošanā. Tas varētu kavēt šādu padomju darbību.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka jaunais regulējums varētu veicināt paaudžu sadarbību kopēja labuma veidošanai un pilnveidotu iedzīvotāju sadarbības kultūru. Likums paredz, ka vēlētās iedzīvotāju padomēs var darboties jaunieši no 16 gadu vecuma.

Tāpat sarunā tika uzsvērts, ka vēlētas iedzīvotāju padomes varēs pilnvērtīgi darboties tikai tad, ja būs sinerģija starp padomēm un pašvaldību. Proti, ja padomes ieteikumi tiks uzklausīti un ņemti vērā. Kā norādīja Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Limbažu novadā šobrīd izstrādā nolikumu par vēlētām iedzīvotāju padomēm.

Paneļdiskusijā kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu piedalījās Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, uzņēmējs, Viļķenes pagasta konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Andris Krogzems, Limbažu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Lāce, nevalstiskās organizācijas “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” direktore, aktīva dalībniece palīdzības koordinēšanā Baltkrievijai un Ukrainai Inese Vaivare un Limbažu novada pašvaldības domes Juridiskās nodaļas vadītāja Aiga Briede. Visu diskusiju var noskatīties šeit: https://www.youtube.com/live/Tt5PUIWeciw?feature=share.

Limbažu novadā Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levite apmeklēja pārtikas izejvielu ražošanas uzņēmumu “Aloja-Starkelsen”, kas attīsta pārtikas izejvielas uz kartupeļu cietes un pākšaugu olbaltumvielu bāzes. Tāpat Valsts prezidents E. Levits  piedalījās valsts aizsardzības mācības nodarbībā Limbažu vidusskolā. Savukārt Andra Levite tuvāk iepazina Limbažu novada tautas lietišķās mākslas tradīcijas, gatavojoties Dziesmu un Deju svētkiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI