DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība
1
1

Aizturētas trīs personas par nelikumīgu cigarešu realizāciju Rīgā; izņemti 600 000 cigarešu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Šī gada 22. februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja amatpersonas par nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti Rīgas teritorijā aizturēja trīs personas. Kopumā likumsargi izņēma 600 000 gabalu “Malboro” markas cigarešu. Visām aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja amatpersonas februārī kriminālprocesā, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, veica neatliekamās izmeklēšanas darbības saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti Rīgas teritorijā.

Likumsargi noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī aizturēja trīs vīriešus, kuri Rīgas teritorijā realizācijas nolūkā ar automašīnu “Opel Vivaro” pārvadāja cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu akcīzes markām. Neatliekamības kārtībā tika veikta kratīšana minētajā transportlīdzeklī, kurā atrastas un izņemtas 30 000 paciņas “Malboro” markas cigaretes, kas ir 600 000 gabalu cigarešu. Jāpiemin, ka, ja izņemtās cigaretes būtu nonākušas melnajā tirgū, to vērtība būtu aptuveni 60 000 eiro.

Pēc neatliekamo procesuālo darbību veikšanas personas tika ievietotas īslaicīgā aizturēšanas vietā. Aizturētie vīrieši dzimuši 1970., 1975. un 1976. gadā un jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. 24. februārī tiesa visiem trim vīriešiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Likumā paredzēts, ka par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd kriminālprocesā tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu, alkohola un degvielas apriti, informēt par to Valsts policiju, rakstot uz e-pastu krpp3b1n@riga.vp.gov.lv . Anonimitāte tiek garantēta.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI