DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. martā, 2023
Lasīšanai: 7 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Martā daudzveidīgs piedāvājums aktivitātēm jaunatnes jomā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (turpmāk – JSPA) 2023. gada martā jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem piedāvā daudzveidīgas iespējas: pavasara pieteikšanos Eiropas iepazīšanas iniciatīvai “DiscoverEU”, piedalīties projektu konkursos, vebināros, ieskatīties JSPA komandas ikdienā “Ēnu dienā”, kā arī  iepazīties ar vērtīgiem kartēšanas ziņojumiem par iekļaušanu un digitālo darbu ar jaunatni, klausīties ekspertu diskusijas par jaunatnes jomā aktuālo raidieraksta “JAUNAM BŪT” 25 epizodēs.

18 gadīgie jaunieši varēs pieteikties ceļojumu kartei, lai iepazītu Eiropu

Eiropas Komisija izsludina pavasara pieteikšanos iniciatīvai “DiscoverEU”, kas sāksies 15. martā, plkst. 13.00 pēc Latvijas (turpmāk – LV) laika un noslēgsies 29. martā plkst. 13.00  pēc LV laika. Pateicoties iniciatīvai “DisoverEU”, 35 000 jaunieši saņems ceļojuma karti, tai skaitā arī 151 Latvijas jaunieši, lai izpētītu Eiropu, tās bagāto kultūras mantojumu, paplašinātu savu redzesloku un gūtu bagātinošu pieredzi. Konkursā var piedalīties 18 gadīgi jaunieši no visām Eiropas Savienības (turpmāk – ES) dalībvalstīm un programmas “Erasmus+” asociētajām trešajām valstīm. Lai laimētu ceļojuma karti, jauniešiem būs jāpiesakās Eiropas Jaunatnes portālā. Plašāka informācija par nosacījumiem pirms iniciatīvas sākuma tiks publicēta www.jaunatne.gov.lv

ES programmas “Erasmus+” projektu konkurss

JSPA informē, ka līdz 22. marta plkst. 13.00 (pēc LV laika) organizācijām, pašvaldībām un to iestādēm, kā arī citiem interesentiem iespējams iesniegt projektu pieteikumus ES programmas “Erasmus+” “Partnerības sadarbībai” (sadarbības partnerības, maza mēroga partnerības) projektu konkursā. Plašāka informācija par projektu iesniegšanu un pieejamo finansējumu skatāma JSPA tīmekļa vietnē.

Februārī noslēdzās ES programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” 2023. gada 23. februāra projektu konkurss. Tajā kopumā tika iesniegti 233 projektu pieteikumi un ikgadējā finansējuma pieprasījumi. Projektu konkursa rezultāti būs zināmi šī gada maijā un tiks publicēti JSPA tīmekļa vietnē.

Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros, tuvākā mēneša laikā tiks izsludināti šī gada konkursi – “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” un “Atbalsts jaunatnes organizāciju darbībai, to iniciatīvām, jauniešu līdzdalības veicināšanai un iekļaušanai sabiedrībā”.

Interesenti aicināti aktuālajai informācijai sekot līdzi JSPA tīmekļa vietnes Jaunatnes politikas valsts programmas satura lapā.

Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros turpinās pieteikšanās 2023. gada projektu konkursa “Atbalsts jaunatnes organizāciju darbībai un līdzdalības nodrošināšanai valsts un starptautiskajā jaunatnes politikā” ietvaros.

Līdz 22. marta plkst. 23.59  iespēja iesniegt projektu pieteikumus Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam ietvaros izsludinātajā atklāto projektu konkursā valsts mēroga jaunatnes organizācijām. Vienam projektam maksimāli pieejamais finansējuma apmērs no valsts budžeta līdzekļiem ir 57 000 eiro gadā. Plašāka informācija par projektu iesniegšanu JSPA tīmekļa vietnē.

Vebināru cikla “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” trešais un ceturtais vebinārs

Atbalstot darba ar jaunatni attīstību, JSPA organizē astoņu vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”, kurā sniegs noderīgu informāciju darbā ar jaunatni iesaistītajiem. Vebināri norisinās laikā no janvāra līdz maijam, katru otro trešdienu. Dalībai vebināros nepieciešams iepriekš reģistrēties.

Martā notiks vebināru cikla ceturtais un piektais vebinārs. 8. martā plkst. 10.30 - 12.00 notiks vebinārs “Brīvprātīgā darba ieguvumi”. Savukārt 22. martā plkst. 10.30 - 12.00 notiks vebinārs “Pieredzes stāsti pašvaldību stiprināšanai”.

Plašāka informācija par vebināru saturu un pieteikšanos tiem atrodama JSPA tīmekļa vietnē.

Starptautisku mācību iespējas

Starptautisku iespēju interesenti aicināti pieteikties mācībām un semināram, kas notiks Vācijā. Pētniecības jomā strādājoši speciālisti, jaunatnes jomā strādājoši pētnieki, kā arī citi ieinteresētie līdz 23. martam aicināti pieteikties semināram par pētījumu metodoloģiju jaunatnes jomā. Tas notiks no 22.maija līdz 24.maijam Vācijā. Pieteikšanās saite un plašāka informācija: https://ej.uz/seminarsDE.

Jaunieši un jaunatnes darbinieki no 17. aprīļa līdz 21. aprīlim aicināti piedalīties mācībās par “vienaudzis-vienaudzim” (peer to peer) pieeju. Tās notiks Jūrmalā. Pieteikties mācībām iespējams līdz 14. martam, aizpildot pieteikšanās anketu. Mācības notiks angļu valodā.

Pašvaldību darbā ar jaunatni iesaistītie aicināti piedalīties mācību ciklā “Atbalsts jaunatnes jomas attīstībai pašvaldībās”. Tas notiks no 23.marta līdz 21.septembrim. Kopumā mācību cikla ietvaros ir plānoti četri mācību moduļi un divi tiešsaistes vebināri. Pieteikties mācību ciklam var aizpildot pieteikuma anketu līdz 19.martam (ieskaitot).

Plašāka informācija par visu mācību saturu pieejama jaunatne.gov.lv tīmekļa vietnē.

“Ēnu diena” ļaus ieskatīties JSPA komandas ikdienā

Sākot ar 7. martu jauniešiem būs iespēja pieteikties tradicionālai “Junior achievement” organizētai “Ēnu dienai”, kas notiks 5. aprīlī. JSPA “Ēnu dienas” ietvaros jauniešiem šogad piedāvās ieskatīties gan projektu koordinatoru, gan ES programmu ekspertu, gan komunikācijas speciālistu ikdienā. Pieteikšanās 1.kārtai, aizpildot anketu līdz 13.martam noris “Ēnu diena” tīmekļa vietnē.

Pieejami vērtīgi materiāli par iekļaušanu un digitālo darbu ar jaunatni

Lai izpētītu plašāk jaunatnes jomu,  JSPA tīmekļa vietnē pieejami vairāki 2022. gadā veikti kartēšanas ziņojumi - gan par Jauniešu ar ierobežotām iespējām sociālās iekļaušanas esošo situāciju, gan Digitālo darba ar jaunatni, gan kartēšanas ziņojums “Stratēģiskās partnerības garīgās veselības un labbūtības” ietvaros.

Raidierakstam “JAUNAM BŪT” jau 25 epizodes

JSPA raidierakstam “JAUNAM BŪT” pieejamas jau 25 epizodes, kurās tiek runāts par jaunatnes jomas aktualitātēm un  jauniešu iespējām Eiropā un Latvijā. Visas epizodes video versijā pieejamas YouTube, kā arī klausāmas audio platformās Spotify, ApplePodcasts un citās populārākajās raidierakstu straumēšanas vietnēs. Aicinām sekot līdzi, drīzumā taps jaunas epizodes par jaunatnes jomā aktuāliem jautājumiem un notikumiem.

Seko līdzi JSPA jaunatnes jomas aktualitātēm

JSPA regulāri papildina informāciju par vietēja un starptautiska mēroga mācībām un citām pilnveidošanās iespējām, aktuālos jaunumus publicējot tīmekļa vietnē jaunatne.gov.lv. Interesenti aicināti aktuālajai informācijai sekot līdzi mājaslapā, vai arī izmantot iespēju pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI