DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Ievēlē CVK priekšsēdētāja vietnieku un sekretāru

Jaunievēlētā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 2023. gada 3. februārī, sanāca uz savu pirmo sēdi, kurā, aizklāti balsojot, no komisijas locekļu vidus ievēlēja komisijas priekšsēdētāja vietnieku un sekretāru. CVK priekšsēdētāja vietnieka amatā ar astoņām balsīm par un vienu pret tika ievēlēta Baiba Veisa (“APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”), bet sekretāra amatā vienbalsīgi tika ievēlēts Ritvars Eglājs (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”).

Baiba Veisa šo amatu ieņems pirmo reizi, savukārt Ritvars Eglājs ir CVK loceklis kopš 2011. gada aprīļa, bet sekretāra amata pienākumus pilda kopš 2012. gada marta.

Jauno CVK sastāvu Saeima apstiprināja vakar, 2. februārī, par CVK priekšsēdētāju ievēlot Kristīni Saulīti un līdzšinējos komisijas locekļus - Ritvaru Eglāju un Dzintru Kusiņu (Zaļo un Zemnieku savienība). Savukārt pirmo reizi CVK ievēlēti Aldis Austers (“PROGRESĪVIE”), Ringolds Balodis (LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ), Katarina Ogorodņika (“Stabilitātei!”), Sanita Stelpe-Segliņa (Jaunā VIENOTĪBA) un Baiba Veisa.

Likums “Par Centrālo vēlēšanu komisiju” noteic, ka CVK jāizveido ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc jaunās Saeimas sanākšanas. CVK sastāvā ir deviņi locekļi – vēlētāji. CVK priekšsēdētāju un septiņus komisijas locekļus ievēlē Saeima, bet vienu locekli no tiesnešu vidus – Augstākā tiesa. Par CVK locekli Augstākās tiesas plēnums pērn 12.decembrī atkārtoti ievēlēja Senāta Civillietu departamenta senatori Mariku Senkāni.

CVK ir pastāvīga valsts iestāde, kuras pienākumos ietilpst nodrošināt Saeimas vēlēšanu likuma, Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma, Pašvaldības domes vēlēšanu likuma un likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” izpildi, vienveidīgu un pareizu piemērošanu, kā arī kontrolēt šo likumu precīzu izpildi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU