DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. janvārī, 2023
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Latvijā top pirmais seriāls par dziesmu un deju svētku dalībniekiem

Publicitātes foto

Dziesmu un deju svētku dalībnieki svētkus padara skatītājiem un klausītājiem neaizmirstamus. Tāpēc Latvijā top pirmais seriāls par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem “Kolektīvs” – astoņas komēdijdrāmas žanra sērijas, ko veidos astoņi režisori.

Ikvienam korim, deju kolektīvam vai citam svētku dalībniekam ir iespēja kļūt par seriāla scenārija līdzautoru, atsūtot savu stāstu seriāla veidotājiem. Tas var būt asprātīgs notikums, skaistas atmiņas vai neparasts atgadījums, kas ir pašu piedzīvots vai par kuru dzirdēts nostāstos. Seriāla veidotāji meklē stāstus, kas ļautu skatītājiem saprast, kā noris dzīve starp svētkiem un koncertiem, kādas attiecības, kaislības, priekus un arī bēdas, strīdus un salabšanu piedzīvo svētku dalībnieki – visu to, ko nav iespējams uzburt neviena režisora iztēlē.

Savu stāstu var iesniegt šeit.

Katrai seriāla sērijai būs savs režisors - Oskars Rupenheits, Aiks Karapetjans, Marta Elīna Martinsone, Roberts Kuļenko, Elza Gauja, brāļi Ābeles (Raitis Ābele un Lauris Ābele), Čižiks jeb Aivars Čivželis un Edgars Kaupers -, un katra no tām būs atsevišķa īsfilma, kas veidota režisoram raksturīgā manierē. Tas, kas vieno visas sērijas, – to darbība risinās Dziesmu un deju svētku kustības kolektīvos, galvenie varoņi ir šo kolektīvu dalībnieki, un notikumi ir balstīti patiesos stāstos. Vienlaikus seriāla veidotāji uzsver – tas nebūs stāsts par Dziesmu un deju svētkiem, svētki ir šo notikumu fons.

“Dziesmu un deju svētki notiek tāpēc, ka dziedātāji un dejotāji pulcējas, mēģina, koncertē un vienkārši ir kopā arī piecu gadu pauzē starp svētkiem. Mēs gribam izpētīt un parādīt, kas viņus satur kopā, jo šīs kopības iemesls ir kas vairāk nekā dziesma, vairāk nekā deja – tās ir cilvēcīgas attiecības, kuras vieno dziesma un deja,” stāsta seriāla producente Zane Ozoliņa.

“Manuprāt, iemesli, lai balstītu seriālu patiesos notikumos, ir gan visiem zināmie (piemēram, tas, ka dzīve ir aizraujošāka par lielāko daļu izdomājumu), gan tas, ka Latvijā ir ārkārtīgi daudz cilvēku, kuriem dalība koros, deju ansambļos un citos kolektīvos kopā ir sagādājusi daudz spilgtu piedzīvojumu un pārdzīvojumu, kurus viņi, visticamāk, atcerēsies visu mūžu. Mēs gribam dot iespēju skatītājiem uzzināt kaut nelielu daļu no šiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem,” saka seriāla producents Māris Lagzdiņš.

Ar XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieldrauga LMT atbalstu seriāls "Kolektīvs" no jūnija būs skatāms LMT Viedtelevīzijā un internetā. “Šogad Dziesmu un deju svētkus atbalstām ar saturu, sniedzot iespēju sekot līdzi lielajiem un aizraujošajiem svētku notikumiem tiešraidē LMT Viedtelevīzijā, kur varēs vērot Svētku gājienu, koncertus un citus pasākumus, kā arī ļausim ielūkoties svētku aizkulisēs. Seriāls par Dziesmu un deju svētkiem ir jaunums mūsu kultūrtelpā. Priecājamies, ka tas ļaus ielūkoties svētku dalībnieku ikdienā, jo teju katrs latvietis pazīst kādu Dziesmu un deju svētku dalībnieku. Dziesmu svētku kustība ir viens no spēcīgākajiem Latvijas kultūras un nācijas identitātes balstiem, tāpēc tā ir pelnījusi mūsu visu atbalstu un uzmanību,” pauž LMT prezidents Juris Binde.

“Seriāla iecere fokusēties uz pašiem Svētku dalībniekiem, to stāstiem un piedzīvojumiem būs lieliska iespēja plašākai sabiedrībai ieskatīties plašās kopienas sirdī, un, cerams, iedvesmos daudzus pašiem aktīvi iesaistīties un kļūt par Dziesmu svētku dalībnieku jau nākamajos Svētkos 2028. gadā,” akcentē Daina Markova, XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izpilddirektore.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku rīkotājs ir Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Latvijas Mobilais Telefons (LMT), Elektrum, kā arī atbalstītāji Swedbank, Rimi, Food Union un Kārums, Orkla, Circle K Latvia,  Latvijas Finieris, Dzintars, Bolt, DHL, Coffee Address, padomdevējs - Pasaules dabas fonds.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU