DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Cilvēktiesību komisija: darbs pie sabiedrisko mediju apvienošanas nonācis finiša taisnē

Darbs pie sabiedrisko mediju apvienošanas beidzot nonācis finiša taisnē, otrdien, 17.janvārī, pauda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti, uzklausot Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) sagatavoto koncepciju par apvienota sabiedriskā medija izveidi un darbību.

“Uzklausot Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes redzējumu par sabiedrisko mediju apvienošanu, kā arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio pārstāvju viedokli, redzams, ka ilgās diskusijas un darbs pie abu mediju apvienošanas beidzot nonācis noslēguma posmā. Svarīgi virzīties uz priekšu, uzstādot konkrētus uzdevumus un to termiņus. Novēlu visām iesaistītajām pusēm izdošanos un izturību,” pēc sēdes atzīmēja komisijas priekšsēdētāja Ieva Brante.

SEPLP deputātus informēja, ka šī gada sākumā būtu nepieciešams sagatavot atbilstošu tiesisko ietvaru sabiedrisko mediju apvienošanai, savukārt uzņēmuma struktūrvienību pārveide varētu sākties 2024.gada janvārī un noslēgties 2028.gadā.

Komisijas deputāti pauda atbalstu SEPLP iecerei izveidot darba grupu ar sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu finansējumu saistīto jautājumu risināšanai. SEPLP uzdots noteikt darba grupas sastāvu, tajā iekļaujot atbilstošo jomu speciālistus.

Tāpat komisija SEPLP lūdza sagatavot darba uzdevumu karti sabiedrisko mediju reorganizācijas īstenošanai, norādot paveicamo, termiņus un par to izpildi atbildīgos. Padomei deputātiem jāiesniedz arī ierosinājumi grozījumiem Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas nepieciešami, lai varētu veikt sabiedrisko mediju apvienošanu.

Plānots, ka Cilvēktiesību komisija jautājumu par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu turpinās skatīt 8.februāra sēdē, kurā SEPLP būs jāinformē deputātus par paveikto, norādīja I.Brante.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU