DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Zemkopības ministrs Didzis Šmits uzdod apzināt plūdu radītās sekas lauksaimniecībā Jēkabpils apkaimē

Lai apzinātu stāvokli un koordinētu darbību iespējamo zaudējumu novēršanai, zemkopības ministrs Didzis Šmits pirmdien, 16. janvārī, operatīvajā sanāksmē bija aicinājis piedalīties gan Zemkopības ministrijas speciālistus, gan vairāku nozares dienestu vadību, kas apkalpo klientus Jēkabpils plūdu skartajās zonās, gan arī lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas un uzņēmējus.

Sanāksmē ministrs uzdeva Lauku atbalsta dienestam (LAD), līdzko tas būs iespējams, apzināt situāciju un iespējamos postījumus, lai vēlāk lemtu par turpmāko atbalstu lauksaimniekiem, savukārt Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) uzdots turpināt sniegt atbalstu mājdzīvnieku pārvietošanā, kā arī, ja nepieciešams tos pārvietot, palīdzēt ar kontaktinformāciju. Tāpat VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” uzdots novērtēt valsts nozīmes meliorācijas sistēmu stāvokli plūdu skartajās teritorijās.

Zemkopības ministrijas dienesti – Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD), PVD, kā arī LAD – turpina darbu ierastajā režīmā. Dienestu rīcībā esošā pašreizējā informācija liecina, ka plūdi Jēkabpils apkaimē skāruši vairākus desmitus ziemāju tīrumus vairākus simtus hektāru platībā. Tomēr faktisko situāciju varēs apzināt tikai pēc ūdens līmeņa krišanās, kas dos iespēju apsekot plūdu skartās platības.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU