DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP atļauj ar jaunu vieglo automobiļu vairumtirdzniecību saistītu uzņēmumu apvienošanos

5. janvārī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut Somijā reģistrētai sabiedrībai Auto-Bon Oy iegūt izšķirošu ietekmi pār citu Somijā reģistrētu sabiedrību LänsiAuto Drive Oy. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

Auto-Bon Oy un ar to saistīto sabiedrību galvenā darbības joma Latvijā ir jaunu Peugeot, Citroën, Hyndai, Suzuki, Isuzu un SsangYong vieglo pasažieru un vieglo komerciālo automobiļu, kā arī rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība. Savukārt, LänsiAuto Drive Oy galvenais darbības veids ir jaunu Opel markas vieglo pasažieru un vieglo komerciālo automobiļu, kā arī to rezerves daļu un piederumu, imports un vairumtirdzniecība Somijā un Baltijas valstīs. Tādejādi apvienošanās dalībnieku pamatdarbība pārklājas jaunu vieglo pasažieru automobiļu un jaunu vieglo komerciālo automobiļu, kā arī automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecības tirgos.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un iestādes rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to apvienošanās ir atļaujama.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Plašāka informācija par apvienošanās kontroli Latvijā pieejama Konkurences padomes tīkmeļvietnes sadaļā “Tirgus dalībnieku apvienošanās”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI