DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Valsts policijas koledža: jaunā vizuālā identitāte ir tikai pirmais solis uz būtiskām pārmaiņām

Publicitātes attēls

Par godu Valsts policijas 104. gadadienai šodien, 2. decembrī, Valsts policijas koledžā svinīgā zvēresta došanas pasākumā prezentēs koledžas jauno vizuālo identitāti. Modernizāciju piedzīvojis Valsts policijas koledžas logotips un sauklis, kas vizuāli un saturiski apliecina savu piederību Valsts policijai. Taču jau tuvākajā nākotnē Valsts policijas koledžas kadetu un darbinieku jauno formas tērpu papildinās moderna dizaina plecu zīmotne. Ar laikmetīgas vizuālās identitātes izstrādi iezīmējas arī jauns posms Valsts policijas koledžas un Iekšējās drošības akadēmijas Konsorcija attīstībā un stiprināšanā.

Ik gadu, tuvojoties Valsts policijas dibināšanas un Policijas darbinieku gadadienai, jaunie kadeti pauž svinīgu solījumu kalpot sabiedrībai un valstij. Šodien, 2. decembrī, publiski zvērestu dos teju 120 topošie policisti, kuri šogad ir uzsākuši mācību gaitas Valsts policijas koledžā (VPK). Šoreiz šie patriotisma un profesionālās piederības svētki ir apvienoti ar īpašu notikumu – VPK vizuālās identitātes modernizāciju. Lēmums par nepieciešamību atjaunināt koledžas vizuālo tēlu ir saistīts ar to, ka esošais ir zaudējis aktualitāti un vairs neatbilst koledžas vīzijai un vērtībām, kā arī nav pietiekami saistošs mūsdienu jauno kadetu paaudzei.

Apliecinot savu piederību lielākajai Iekšlietu ministrijas struktūrvienībai – Valsts policijai (VP), koledža ir ieviesusi jaunu plecu zīmotni, kas papildinās VPK darbinieku un kadetu formas tērpu, stiprinot VPK atpazīstamību Valsts policijas struktūrvienību vidū. Zīmotne ir stilistiski pielāgota VP emblēmai, taču tajā ir integrēts atvērtās grāmatas simbols, kas atspoguļo koledžas izglītošanas funkciju. Līdzvērtīgi pakārtots Valsts policijas atpazīstamības stilam ir arī jaunais sauklis “MŪSU IZGLĪTĪBA - JŪSU DROŠĪBAI!”. Tomēr vislielākās pārmaiņas ir piedzīvojis koledžas logotips, kura dizaina iedvesma ir gūta no VP jaunās vizuālās identitātes košajām krāsām un līnijām, kas simbolizē Daugavas straumes ritmu, stilistiski atgādinot Laimas slotiņu. Tāpēc arī VPK logotipā ir ietverta atsauce uz Latvijas tīrības un aizsardzības simbolu – Laimas slotiņu, kas ir vērsta uz augšu, norādot uz izaugsmi un izcilību. Līdzās simboliskajai nozīmei, logotipa uzbūve ir uztverama arī grafiski, jo slīpās līnijas veido salikumu, kurā no augšas uz leju nolasās koledžas iniciāļi.

“Valsts policijas koledžas jaunā vizuālā identitāte ir pirmais pārliecinošais solis uz vērienīgām pārmaiņām, kuras tuvākajā nākotnē sagaida šo izglītības iestādi. Šogad mēs noslēdzām konsorcija līgumu ar Latvijas Universitāti (LU), Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Latvijas Republikas Iekšlietu ministriju par “Iekšējās drošības akadēmijas” dibināšanu. Konsorcija mērķis ir, apvienojot studiju un pētniecības resursus, akadēmiskā personāla resursus, intelektuālo potenciālu un katras puses labāko pieredzi, veicināt izglītības izcilību iekšējās drošības jomā. Mēs vēlamies nodrošināt studentiem kvalitatīvas un visaptverošas zināšanas, plašas prakses iespējas, labāko vietējo un ārzemju pasniedzēju sastāvu, plaši pieejamu mācību infrastruktūru, kā arī mūsdienīgu un inovatīvu studiju vidi, lai pavisam jaunā kvalitātes līmenī sagatavotu topošos policistus dienestam iekšējās drošības struktūrās,” skaidro Valsts policijas koledžas direktors Dmitrijs Homenko.

Konsorcija līgums paredz, ka, sākot no 2023. gada 1. septembra, atbilstoši sadarbības modelim, VPK, RSU un LU īstenos sešas studiju programmas, ietverot īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studijas, kā arī divas profesionālā bakalaura un trīs profesionālā maģistra studiju programmas tādos izglītības virzienos, kā “Policijas darbs”, “Ekonomiskā drošība”, “Pirmstiesas izmeklēšana” un “Tiesībaizsardzības, kriminālsodu izpildes un glābšanas dienestu vadība”. Perspektīvā ir arī doktorantūras skolas izveide. Konsorcija līgums ir noslēgts uz laiku līdz 2042. gadam.

Pateicoties Latvijas spēcīgāko augstākās izglītības iestāžu resursu apvienošanai un savstarpējai sadarbībai, 2023. gada reflektantiem, kas izvēlēsies veidot savu karjeru tiesībaizsardzības jomā, būs unikāla iespēja studiju laikā baudīt visu trīs izglītības iestāžu piedāvājumu vienlaicīgi. Tas ietver gan studentu apmaiņas programmas, gan brīvu pieeju VPK, RSU un LU bibliotēku resursiem, gan iespēju apgūt citas konsorcija augstskolas kursus pēc savas izvēles, gan nebijuši plaša pedagogu sastāva sniegto zināšanu, pieredzes un atbalsta gūšanu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU