DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Reliģiju kafejnīcā norisināsies lekciju cikls un interaktīva diskusija par reliģisko situāciju Latvijā

Trešdien, 30. novembrī, no plkst. 9.45 kafejnīcā “Paviljons Ziedoņdārzs” darba devēji aicināti uz visaptverošu lekciju ciklu par reliģiskajām organizācijām, kopienām un reliģiju lomu uzņēmējdarbības vidē Latvijā un interaktīvu diskusiju par dažādu reliģisko virzienu izpratni. Diskusijas rezultātā tiks izstrādāti ieteikumi dažādām sabiedrības grupām.

Situācija ar dažādu reliģiju iekļaušanu un iekļaušanos Latvijas sabiedrībā ir šķietami pozitīva līdz brīdim, kad reliģiska konteksta jautājumā vienai vai abām iesaistītajām pusēm atšķirīgu pārliecību dēļ nākas piekāpties vai pielāgoties. “Reliģiju kafejnīcas” mērķis ir aicināt darba devējus atpazīt, apzināties un izprast reliģijas, dažādu konfesiju un reliģisko kustību ietekmi uz darba vidi, izglītību un citām dzīves jomām un veicināt savstarpējo izpratni.

“Nereti reliģija ir viens no tematiem, par kuriem Latvijas sabiedrībā nereti izvairās runāt, tā vēl vairāk pastiprinot barjeras un aizspriedumus. Tāpēc “Reliģiju kafejnīca” ir unikāla platforma, kur darba devējiem ar dažādu reliģiju pārstāvjiem būs iespējams gūt izpratni, mazināt aizspriedumus un iepazīt daudzveidīgās pārliecības, vienlaikus meklējot vienojošo un kompromisa iespējas brīžos, kad starpreliģiju dialogs vai kādas reliģijas iekļaušanās darba vietā vai sabiedrībā kopumā nonāk strupceļā,” norāda Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

Lekciju ciklu vadīs Septītās dienas adventistu mācītājs, koučs Tālivaldis Vilnis. Priekštatu par reliģiskajām organizācijām Latvijā sniegs Latvijas Universitātes teoloģijas fakultātes dekāne, mācītāja Prof., Dr. theol. Dace Balode. Lekciju “Reliģiskās kopienas: Latvijas kultūras mantojums un attīstības resurss” vadīs Latvijas Universitātes filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece Dr.phil Māra Kiope. Toties ar praktisko pieredzi lekcijā “Uzņēmējdarbība un reliģija” dalīsies AS “Draugiem Group” runas vīrs Jānis Palkavnieks.

Savukārt diskusijā pie pieciem galdiem sēdīsies dažādu reliģiju pārstāvji un citi diskusijas dalībnieki, lai tuvāk iepazītu jūdaistu, musulmaņu, kristiešu, budistu un dievturu atribūtus un uzzinātu dažādus faktus par šīm reliģijām. Diskusijas gaitā plānots izstrādāt ieteikumus uzņēmējiem, darbiniekiem, valdībai un sabiedrībai par to, kā veicināt dialogu, izpratni, iekļaušanos un līdzāspastāvēšanu.

Diskusijas - pasaules kafejnīca dalībnieki:

  • Judaistu galds - Elijohu Krūmers, Rīgas sinagogas Peitavšul rabīns;
  • Musulmaņu galds - Khagan Ahmad Saim, Ahmadijas musulmaņu kopienas pārstāvis Latvijā;
  • Kristiešu galds - Mārtiņš Subatovičs, Septītās dienas adventistu Rīgas 1.draudzes mācītājs;
  • Budistu galds - Vadims Lazars, Budistu draudzes "Riga Drikung Ngaden Choling" valdes loceklis - Latvijas budistu asociācijas valdes loceklis;
  • Dievturu galds - Uģis Nastevičs, Latvijas Dievturu sadraudzes valdes vadītājs.

Pasākumu varēs vērot arī tiešraidē Sabiedrības integrācijas fonda Facebook lapā. Pasākumu kopums “Reliģiju kafejnīca” tiek īstenots Sabiedrības integrācijas fonda kampaņas “Izstāstīt saliedētību" ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU