DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Turpinās biedrību, nodibinājumu un augstskolu pieteikšanās NVA pasākuma “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” īstenošanai

Jauniešiem bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem un bezdarbniekiem ar invaliditāti (bez vecuma ierobežojuma) Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā iespēju attīstīt darbam nepieciešamās iemaņas, veicot darbus sabiedrības labā biedrībās un nodibinājumos. Savukārt klātienes studenti bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbam nepieciešamās iemaņas ar NVA atbalstu var attīstīt, veicot akadēmisku, pētniecisku vai administratīvu darbu augstākās izglītības iestādēs.

Biedrībām, nodibinājumiem un augstākās izglītības iestādēm tā ir lieliska iespēja savā darbībā iesaistīt vērtīgus un perspektīvus palīgus. 2022.gada 8 mēnešu laikā dalību aktīvajā nodarbinātības pasākumā “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” ir uzsākuši kopumā 578 bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 29 gadiem, bezdarbnieki ar invaliditāti un studenti bezdarbnieki.

Pasākuma dalībniekam NVA maksā stipendiju - 15 eiro dienā. Stipendijas apmērs mēnesī tiek aprēķināts atbilstoši nostrādātām dienām. Pasākuma dalībnieks tiek apdrošināts pret nelaimes gadījumiem, NVA apmaksā arī obligātās veselības pārbaudes, kā arī veic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai. Viena dalībnieka iesaistes ilgums pasākumā ir 6 mēneši vai 12 mēneši, ja pasākumā iesaista bezdarbnieku ar invaliditāti. Pasākuma dalībniekiem tiek nodrošināts arī darba vadītājs.

Pieteikties pasākuma “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” īstenošanai biedrības, nodibinājumi un augstākās izglītības iestādes var visa gada garumā. Biedrībām un nodibinājumiem jāaizpilda NVA tīmekļvietnē pieejamais pieteikums, savukārt augstākās izglītības iestādēm jāaizpilda pieteikums, kuram jāpievieno arī pielikums. Pieteikums pasākuma īstenošanai jāiesniedz NVA filiālē klātienē vai ar pasta starpniecību, vai elektroniski, parakstot dokumentu ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz NVA filiāles e-pastu. Pieteikums jāiesniedz NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā tiks īstenots pasākums. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija pieejama NVA mājaslapā.

Pasākums “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” Nr.9.1.1.1/15/I/001 ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU