DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Bonus-malus palielinājusies 368 tūkstošiem, samazinājusies - 191 tūkstotim autoīpašnieku

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk - LTAB) datiem pēc ikgadējās apdrošināšanas risku izvērtēšanas sistēmas Bonus – malus (turpmāk – BM) klašu pārrēķina, kas ik gadu notiek 15.septembrī, šogad BM klase palielinājusies 368120, bet samazinājusies – 191542 autoīpašniekiem. BM klase nav mainījusies 564614 autoīpašniekiem.

Visaugstākā (17.) BM klase šobrīd ir 161858 autoīpašniekiem (salīdzinot ar pērno gadu pieaugums par 14740). Kopumā augstākajās/”labajās” BM (7.-17.) klasēs šobrīd ir gandrīz viens miljons autoīpašnieku. Savukārt zemākā (1.) BM klase ir 166 autoīpašniekiem (salīdzinot ar pērno gadu pieaugums par 28), bet zemākās/”sliktās” klases (1. – 5.) kopumā šobrīd ir 20203 transportlīdzekļu īpašniekiem. Sākumklase (6.) šobrīd piemērota 166091 autoīpašniekam.

BM klase ir viens no galvenajiem, bet nebūt ne vienīgais OCTA cenu noteicošais faktors. Šo informāciju apdrošinātāji var izmantot aprēķinot atlaides vai piemaksas OCTA polisei. BM klase tiek pārrēķināta ņemot vērā apdrošināšanas vēstures datus par pēdējiem 11 gadiem. Aprēķinot BM klasi, tiek ņemts vērā apdrošināšanas dienu skaits jeb periods, uz kādu ir apdrošināts transportlīdzeklis, un apdrošināšanas gadījumu jeb izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits pēdējo 11 gadu laikā.

Katrs autoīpašnieks savu BM klasi var pārbaudīt LTAB mājas lapā https://services.ltab.lv/lv/BonusMalus  vai savā viedierīcē lejuplādējot LTAB OCTA mobilo lietotni.

Plašāku informāciju par BM sistēmu atradīsiet https://www.ltab.lv/riki-autovaditajiem/bonus-malus-sistemas-apraksts/ vai preses paziņojumam pievienotajā attēlā.

1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un «Balcia Insurance» SE.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI