DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūrpolitika

Notiks starptautiska konference “Kultūras centru loma Eiropas kultūras ekosistēmā”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai aktualizētu starptautiska līmeņa diskusiju 2022. gada 14. septembrī Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras darbinieku biedrību, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Eiropas Kultūras centru tīklojumu rīko starptautisku konferenci "Kultūras centru loma Eiropas kultūras ekosistēmā".

Konferences mērķis ir veicināt Eiropas valstu kultūras nozares profesionāļu, nevalstisko organizāciju pārstāvju, kultūrpolitikas veidotāju un zinātnieku diskusiju par kultūras centru lomu Eiropas kultūras ekosistēmā, kultūras centru darbības izaicinājumiem mūsdienās, kā arī iespējamajiem attīstības virzieniem nākotnē.

Konferences pirmajā daļā ar referātiem par kultūras centru problemātiku uzstāsies akadēmiskās vides pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Par kultūras centru daudzveidību un plašo darbības spektru Eiropā konferences dalībniekus informēs Eiropas Kultūra centru tīklojuma pārstāvis. Ar pieredzes stāstiem par kultūras centru darbību dažādās Eiropas valstīs konferences otrajā daļā dalīsies pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Bulgārijas, Beļģijas un Latvijas. Viens no konferences pamatuzdevumiem ir pievērst visu līmeņu kultūrpolitikas veidotāju uzmanību kultūras centru problemātikai, kā arī kopumā veicināt izpratni par kultūras centru nozīmi kultūrvides un iekļaujošas sabiedrības veidošanā. Konference atklās Eiropas plašo kultūras centru asociāciju spektru, akcentējot nevalstisko organizāciju lomu kultūras centru attīstības jautājumos.

Konferences programmu iespējams skatīt šeit.

Latvijas kultūras darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāja Dace Jurka uzsver: “Kultūras centru loma kultūras procesos nav atdalāma no dinamiskā laikmeta, kurā dzīvojam. Dzīves temps pieprasa no mums katra plašāku redzējumu, radošumu, iesaisti. Ir svarīgi akcentēt kultūras centru nozīmi un dalību Eiropas Kultūras centru asociācijā, apkopojot izaicinājumus, praktiķu pieredzi un nevalstisko organizāciju sadarbības iespējas. Šis laiks un laikmets paver plašas iespējas un sadarbība valsts un nevalstiskajā sektorā noteikti jāpaplašina, lai spētu realizēt idejas ikdienas darbā.”

Klātienē 14. septembrī konference norisināsies Ropažu novada Stopiņu pagasta kultūras centrā “Ulbrokas Pērle”, savukārt interesenti no Latvijas un dažādām Eiropas valstīm konferences translācijai varēs sekot arī tiešsaistē Latvijas Nacionālā kultūras centra tīmekļvietnē www.lnkc.gov.lv. Savukārt 2022. gada 26. oktobrī notiks Kultūras centru konferences turpinājums - forums “Baltijas valstu diena”, kurā tiks diskutēts par Baltijas valstu kultūras centru darbības pamatprincipiem, procesu kopsakarībām un izaicinājumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI