DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. septembrī, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem sāk darbu Amatu ielā 4

FOTO: Rīgas dome.

Rīgas atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem no 5. septembra sācis darbu jaunās telpās Amatu ielā 4 un turpmāk klientiem būs atvērts no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Amatu ielā 4 saglabāti gandrīz visi līdz šim Kaļķu ielā 1 pieejamie valsts un pašvaldības pakalpojumi. Pašvaldības darbinieki turpina Ukrainas civiliedzīvotāju reģistrāciju, tāpat iespējams reģistrēt bērnus Rīgas izglītības iestādēs, kā arī saņemt sociālo palīdzību. Darbu centrā turpina Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, kas nodrošina iespēju pieteikties vīzām. Tāpat kā līdz šim palīdzību izmitināšanas jautājumos turpinās sniegt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kas šobrīd no jauna iebraukušajiem Ukrainas bēgļiem galvenokārt piedāvā valsts apmaksātas izmitināšanas vietas ārpus Rīgas.

Konsultācijas par nodarbinātības jautājumiem turpina sniegt Nodarbinātības valsts aģentūra. Par ārstniecības pakalpojumiem un to saņemšanu iespējams uzzināt Nacionālā Veselības dienesta kabinetā, pieejamas arī psihologa konsultācijas. Tāpat Amatu ielā 4 darbu turpina SIA “Rīgas satiksme”, kas nodrošina Ukrainas civiliedzīvotājiem personalizēto e-talonu izgatavošanu. Dažāda veida atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem Amatu ielā 4 turpina sniegt nevalstiskās organizācijas: “Gribu palīdzēt bēgļiem” un “Skalbes”. Vienīgais dienests, kas izlēmis neturpināt darbu Amatu ielā 4, ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Jaunajā ēkā Amatu ielā 4 nav piemērotu telpu zupas virtuvei un bērnu rotaļu istabai. Ēdināšana Rīgas atbalsta centrā vairs netiek nodrošināta. Bērniem ēkā Amatu ielā 4 pieejami mazāki rotaļu stūrīši. Tāpat kā līdz šim pieejama mazuļu aprūpes istaba, kur vecākiem paēdināt un pārtīt mazuli.

Tajā pašā laikā arī jaunajā ēkā notiks dažādi pasākumi un nodarbības Ukrainas civiliedzīvotājiem. Turpināsies regulāras darba biržas, tiek domāts arī par dažāda veida kursiem, tostarp latviešu valodas apmācībām.

Amatu ielā 4 klientu plūsmu iespējams organizēt tā, lai nebūtu nepieciešama brīvprātīgo palīdzība. Kopš marta atbalsta centrā vismaz uz vienu maiņu palīgā nākuši 780 brīvprātīgie. Ik dienu centrā divās maiņās strādājuši vairāki desmiti brīvprātīgo, kuri nākuši talkā zupas virtuvē, bērnu rotaļu istabā, palīdzējuši klientiem atrast vajadzīgos pakalpojumus, kopējuši dokumentus, palīdzējuši aizpildīt pieteikumus un darījuši daudzus citus ikdienas darbus, kas bijuši nozīmīgi atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Līdz 1. septembrim valsts un pašvaldības pakalpojumi Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet bija pieejami Rīgas atbalsta centrā bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes ēkā Kaļku ielā 1, kur centrs darbojās kopš 21. marta.

Šobrīd, samazinoties no jauna reģistrēto Ukrainas civiliedzīvotāju plūsmai, centra darbības nodrošināšanai vairs nav nepieciešamas tik plašas telpas, cik pavasarī. Ja martā dienā vidēji no jauna reģistrēto Ukrainas civiliedzīvotāju skaits bija ap 500, tad šobrīd dienā vidēji tiek reģistrēti 45 jauni cilvēki. Ik dienu centrā dažādus valsts un pašvaldības pakalpojumus saņem ap 500 cilvēku. Papildus tam ēka Kaļķu ielā 1 nav energoefektīva, un uzturēt tajā klientu apkalpošanai atbilstošu temperatūru energoresursu cenu pieauguma dēļ ziemas mēnešos pašvaldībai radītu lielus izdevumus.

Ēkas Kaļķu ielā 1 platība ir aptuveni 10 000 kvadrātmetru, savukārt Amatu ielā 4, kur līdz šī gada vasarai atradās Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, klientu apkalpošanai pieejamā platība ir apmēram 4000 kvadrātmetru. Atbalsta centrs izvietots ēkas Amatu ielā 4 vairākos stāvos, kuri klientiem ērti sasniedzami ar liftu. Tāpat jaunajā ēkā nodrošināta labāka vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Daļā no ēkas Amatu ielā 4 turpinās remontdarbi, bet tā ir droša klientu apkalpošanai. Ēka Kaļķu ielā 1 šobrīd netiks izmantota citu funkciju vai pakalpojumu nodrošināšanai.

Rīgas atbalsta centra galvenais uzdevums arī turpmāk būs sniegt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri ieradušies Rīgā, lai arī nav skaidras atbildes no valdības par to, vai pašvaldībai tiks segtas centra darbības nodrošināšanas izmaksas.

Rīgas atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem savu darbu sāka 7. martā Kongresu namā, bet 21. martā tika pārcelts uz Kaļķu ielu 1. Kopš 7. marta Rīgas atbalsta centrā reģistrēti 16 670 Ukrainas civiliedzīvotāji. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU