DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. augustā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

NVO aicina Ministru prezidentu nodrošināt pilsonisko dialogu

FOTO: Valsts kanceleja

Trešdien, 31. augustā norisinājās Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes (turpmāk - Memoranda padomes) sēde, kurā, lai pārrunātu aktualitātes nevalstisko organizāciju (NVO) sadarbībā ar lēmumu pieņēmējiem, tai skaitā krīžu pārvarēšanā, piedalījās arī  Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 “Latvijā nevalstiskās organizācijas ar savu darbu pierādījušas, ka tās vēlas un var palīdzēt publiskajai pārvaldei īstenot dažādas reformas, rūpēties par demokrātisko vērtību un cilvēktiesību stiprināšanu Latvijā un citviet pasaulē, pārvarēt krīzes un būt līdzvērtīgs partneris politiku plānošanā un ieviešanā.  Pilsoniskās sabiedrības sasniegumi ir tikuši novērtēti arī starptautiskā līmenī, tādējādi palīdzot popularizēt Latviju. Tai pat laikā, lai organizācijas spētu šo darbu darīt un  to pilnveidot, ir nepieciešams nodrošināt labvēlīgus priekšnoteikumus to darbībai,” Memoranda sēdē uzsvēra Kristīne Zonberga, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore, Memoranda padomes vadītāja vietniece, aicinot  Ministru prezidentu ieviest praksē pilsonisko dialogu, noteikt atbildīgo institūciju par pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas un attīstības politiku, kā arī nodrošināt sabiedrības līdzdalību un atklātību publiskā finansējuma jautājumos.  

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš sarunā akcentēja nevalstisko organizāciju nozīmīgumu Covid-19 krīzē un Ukrainas kara gadījumā, uzsverot, ka šajās situācijās NVO spējušas reaģēt ātrāk un efektīvāk par valsts sektoru. Tāpat K. Kariņš aicināja apsvērt iespēju Memoranda padomes sēdes regulāri organizēt ar nozaru ministru piedalīšanos, lai uzturētu regulāru dialogu ar augstākā līmeņa politiķiem par pilsoniskās sabiedrības aktualitātēm un problēmām. K.Kariņš norādīja, ka izprot aktualizētos jautājumus, kas saistās ar pilsoniskā dialoga ieviešanu, un risinājumi, lai atrastu piemērotāku modeli, ir jāturpina meklēt, tai skaitā nepadarot to pārlieku smagnēju.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis diskusijā norādīja, ka 2023. gada sākumā ir plānota diskusija ar ieinteresētajām pusēm, tai skaitā politiķiem, par to, kas ir pilsoniskais dialogs un kā to īstenot. Tāpat J.Citskovskis iepazīstināja ar valsts budžetā un Eiropas Savienības fondu programmās, tai skaitā Atveseļošanās fondā, plānoto finansējumu pilsoniskās sabiedrības attīstībai, uzsverot, ka Eiropas Sociālā fonda+  finansējums pasākuma “Atbalsts pilsoniskās sabiedrības organizāciju izaugsmei, stiprinot līdzdalību publiskās pārvaldes lēmumu pieņemšanas procesos” varētu tikt novirzīts Latvijas Pilsoniskajai aliansei tālākai pilsoniskā sektora stiprināšanai.  

Tāpat Memoranda sēdes laikā Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandam pievienojās 19 jaunas organizācijas, līdz ar to memorandu šobrīd parakstījušas jau vairāk kā 500 Latvijas NVO.

31. augusta Memoranda padomes sēdes ieraksts pieejams šeit.

Memoranda padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandā noteikto mērķu sasniegšanu: sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU