DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Aktīvākie Baltijas valstu un Somijas EP Vēstnieku skolu audzēkņi tiekas Tallinā

25. un 26. augustā trīs Latvijas skolu audzēkņi Tallinā  piedalīsies Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas vasaras skolā, kurā vidusskolēni un skolotāji no četrām valstīm diskutēs par parlamentārās demokrātijas būtību un nozīmi.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni kopā ar aptuveni 100 vienaudžiem un skolotājiem no Somijas, Igaunijas un Lietuvas iepazīs četras dažādas vietas Tallinā - Igaunijas parlamentu, Okupācijas un brīvības muzeju Vabamu, daudzviet Eiropā pieejamo “Europa Experience” multivides centru un Gustava Ādolfa ģimnāziju. Skolēni izzinās dažādu iestāžu lomu demokrātijas veicināšanā un piedalīsies diskusijās par dažādām tēmām, piemēram, brīvības, vēlēšanu, parlamentāras lēmumu pieņemšanas un izglītības nozīmi.

Pasākumu organizē Eiropas Parlamenta biroji Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Somijā.

“EP Vēstnieku skolu programma tiek īstenota visā Eiropā, taču jauniešu satikšanās, kāda notiks Tallinā, ir unikāla. Tēmas, kas caurvij šo pasākumu - brīvība, vēlēšanas un izglītība - , ir savstarpēji saistītas. Es ceru, ka šo dienu daudzveidīgās aktivitātes palīdzēs jauniešiem to apzināties un saprast, ka Eiropas nākotne atkarīga arī no viņu rīcības,” norāda EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Alūksnes, Bauskas un Valmieras skolas dalībai pasākumā tika izvēlētas, ņemot vērā aizvadītajā mācību gadā sevišķi veiksmīgi īstenotos pilsoniskās sabiedrības un līdzdalības projektus. Ar skolotāju palīdzību no projektiem tapa metodiskie materiāli, kas vienkārša veidā skaidro pilsoniskā aktīvisma lomu parlamentārajā demokrātijā.

Par EP Vēstnieku skolām

EP Vēstnieku skolas ir ES mēroga programma, ko īsteno Eiropas Parlamenta biroji visās 27 dalībvalstīs. Latvijā, kur septembrī sāksies programmas septītais mācību gads, programmā patlaban aktīvi iesaistījušās vairāk nekā 75 skolas, simtiem skolotāju un tūkstošiem skolēnu, kuri brīvprātīgi izglīto un iesaista vienaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, tā stiprinot eiropeisko identitāti.

Projektā iesaistītajām skolām pieejams šāds atbalsts:

  • skolotāju semināri Latvijā un Briselē, saņemot metodisku atbalstu darbā par ES tematiku;
  • dažādos mācību priekšmetos integrējami mācību materiāli par ES;
  • izglītojoši pasākumi skolēniem, t. sk. dalība Eiropas Jaunatnes dienās un EUROSCOLA (skolēnu diskusijas un parlamentārā darba simulācijas) EP Strasbūrā, Francijā;
  • aktivitātes skolās, t. sk., atbalsts praktisku iesaistes mehānismu īstenošanai skolās ES tēmas ietvaros (Eiropas dienas organizēšana u. c.). 
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU