DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. augustā, 2022
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Brīvdienās dzēsti vairāki plaši ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5.augusta plkst. 6.30 līdz 8.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 198 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēkiem, 88 uz glābšanas darbiem, bet 47 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 19.35 saņemts izsaukums uz Ķekavas novada Rāmavu, kur ugunsgrēks izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg neapsaimniekota ferma 1000m2 platībā. Plkst. 00.01 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.32 VUGD saņēma izsaukumu uz Caunes ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies septiņstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka septītā stāva dzīvoklī deg virtuves tehnika un mēbeles 10m2 platībā. No ēkas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja piecus cilvēkus. Plkst. 16.35 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 13.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Birztalu ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies noliktavas ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu noliktavas ēkā deg ventilācijas sistēmas iekārta 60m2 platībā. Plkst. 15.52 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 3.51 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Uzvaras ielu Alūksnē, kur blakus dzīvojamai mājai bija aizdedzis šķūnis. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka saimniecības ēka dega 150m2, un liesmas ir pārmetušās uz blakus esošo māju, kuras jumts deg 40m2 platībā, kā arī blakus esošo šķūni, kas dega 110m2 platībā. Plkst. 04.36 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos, bet plkst. 9.34 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās dienās glābēju palīdzība bija nepieciešama vairākiem cilvēkiem, kuri apmaldījušies mežā. Piektdien plkst. 20.45 VUGD saņēma informāciju, ka Madonas novada Ērgļu pagastā cilvēks ir laivojis, piestājot krastā, iegājis mežā un apmaldījies. Ugunsdzēsēji glābēji ar cilvēku sazinājās telefoniski, raidīja autocisternas skaņas signālu un pēc apmēram pusstundas viņu atrada. Savukārt sestdien plkst. 22.41 VUGD saņēma informāciju, ka Ogres novada Birzgales pagastā mežā ir apmaldījušies trīs cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts policijas darbiniekiem uzsāka meža pārmeklēšanu no vietas, kur cilvēki iegāja mežā. Meklēšanas darbu laikā tika ieslēgta arī autocisternas skaņas un gaismas sistēma. Pēc trīs stundu darbs, apmaldījušies cilvēki tika atrasti un izvesti no meža. Svētdien izsaukums saņemts uz Jēkabpils novada Leimaņu pagastu, kur 18.16 mežā apmaldījies cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji, telefoniski sazinoties ar cilvēku, noskaidroja viņa aptuveno atrašanās vietu. Šajā vietā ugunsdzēsēji glābēji ieslēdza autocisternas skaņas signālu, kuru cilvēks sadzirdēja un iznāca no meža.

Piektdien plkst. 15.20 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma vieglajā automašīnā bija iespiests cilvēks. Ar hidrauliskajiem instrumentiem ugunsdzēsēji glābēji atgrieza automašīnas jumtu un atbrīvoja cietušo, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pārējie cilvēki no automašīnas izkļuva paši saviem spēkiem. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 17.44. Savukārt svētdien plkst. 18.39 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Svētes pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta vieglā un smagā automašīna. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas atbrīvoja bojāgājušo. Vēl viens cilvēks no tās bija izkļuvis pats saviem spēkiem. Pēc tam ar absorbenta palīdzību tika savākti uz brauktuves izlijušie šķidrumi un sakārtota brauktuve. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.42.

Vakar Krāslavā ugunsdzēsēji glābēji no Daugavas izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Piektdien Preiļu novadā dega siena ruļļi 11m2, Talsu novadā dega labības rugāji 1000m2, Dienvidkurzemes novadā dega kombaina motortelpa 0,5m2, Ogres novadā dega labības rugāji 400m2, Valmieras novadā dega labības rugāji 3 hektāru platībā, Kuldīgas novadā dega kombains un labības rugāji 290m2, Dienvidkurzemes novadā dega labības rugāji, siena prese un siena rullis 5000m2 un Limbažu novadā dega siena prese un siena ruļļi 4,2m2 platībā,  sestdien Varakļānu pagastā dega kombains 15m2 platībā, bet svētdien Dobeles novada Bukaišu pagastā dega rugāju lauks 5 hektāru platībā.

Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības skapis, malkas kaudze, meža zemsedze, sausā zāle, koka dobums, dūmvads, sodrēji ēkas dūmvadā, koka paletes, septiņas vieglās automašīnas, kravas automašīnas piekabe, divas pirtis, neapsaimniekota ēka, saimniecības ēka, dzīvojamais vagoniņš un trīs gadījumos dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU