DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Apstiprina prasības, kas paredz iespēju veidot jaunu pakalpojumu – ārtelpu bērnudārzu

FOTO: Freepik

Šodien, 14.jūlijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, apstiprinot prasības jaunam pakalpojumu veidam – ārtelpu bērnudārzam -, ko brīvprātīgi varēs piedāvāt bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji un pirmsskolas izglītības iestādes.

Ārtelpu bērnudārza koncepcija1 paredz, ka āra bērnudārzā bērniem  būtu iespējams mācīties veselīgā vidē, novērtējot dabu un tās dotās iespējas, iegūstot gan fizisku, gan garīgu norūdīšanos, iespēju piedzīvot pilnu ciklu dabas apritē, nodrošinātu aktīvāku dzīvesveidu u.c. Āra bērnudārza pakalpojumā bērns lielāko dienas daļu atrastos svaigā gaisā ārtelpā, mācības notiktu ārā vai pārsvarā ārā.

Ārtelpu bērnudārza pakalpojumu sniedzējam būs jānodrošina teritorijās, kuras nerada risku bērnu veselībai no nelabvēlīgiem ķīmiskiem (kā gaisa piesārņojums) un fizikāliem vides faktoriem (kā troksnis, elektromagnētiskie lauki, vibrācija), kā arī jānodrošina tās piemērotība bērnu aktivitātēm un atbilstība bērnu drošībai. Teritorijā jāierīko rotaļu un sporta zona, kā arī saimniecības zona.

Pakalpojumu sniedzējam būs jānodrošina piemērotas telpas (guļamtelpa, ēdināšanas bloks, telpa, kur patverties nepiemērotos laika apstākļos, sanitārais mezgls, kur iespējams nomazgāt rokas ar tekošu, siltu ūdeni, vieta, kur sasildīties aukstā laikā utml.), kā arī nepieciešams izstrādāt rīcības plānu pakalpojuma sniegšanai meteoroloģiski nepiemērotos laika apstākļos, bērnu aizsardzībai no saules ietekmes, ilgstoši uzturoties āra apstākļos, aizsardzībai no odiem un citiem insektiem gulēšanas laikā, kā arī aizsardzībai no ērču pārnēsātām infekcijām.

Papildus noteiktas arī ugunsdrošības prasības un prasības bērnudārza dzīvnieku turēšanai.

Līdzīgi ārtelpu bērnudārza pakalpojumi tiek nodrošināti arī citās Eiropas Savienības valstīs, piemēram, Lietuvā, Čehijā, Vācijā u.c.

1 Ministru kabineta 2013. gada 17. septembra noteikumi Nr. 890 "Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu"

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU