DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Ar Atveseļošanas fonda finansējumu nodrošinās augsta līmeņa digitālo prasmju apguvi

Līdz 2026. gada vidum vairākās Latvijas augstskolās plānots nodrošināt mācības augsta līmeņa digitālo prasmju apguvei vairākās jomās – augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģijās, valodu tehnoloģijās un kvantu tehnoloģijās. Šim mērķim būs pieejami 17 milj. eiro no Atveseļošanas fonda finansējuma.

Šodien, 2022. gada 14. jūlijā, valdība atbalstīja Izglītība un zinātnes ministrijas sagatavoto Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas „Augsta līmeņa digitālo prasmju apguves nodrošināšana” īstenošanas noteikumus. Noteikumu projekts nosaka investīcijas ietvaros sasniedzamos mērķus, rādītājus, pieejamo investīcijas finansējumu un atbalsta veidu, finansējuma saņēmējus, to sadarbības partnerus u.c..

Augsta līmeņa digitālās prasmes varēs apgūt privātā un publiskā sektora speciālisti, akadēmiskais un zinātniskais personāls un studenti. Investīcijas mērķa grupa definēta plaši, lai nodrošinātu pēc iespējas lielākam speciālistu skaitam iespējas pilnveidot savas digitālās prasmes augsta līmeņa digitālās mācībās. Paredzēts, ka mācībās piedalās studējošie, kā arī atbilstošas jomas speciālisti, kas investīcijas ietvaros papildinās savas prasmes, lai veicinātu virzību uz izcilību investīcijas atbalstītajās jomās.

Investīciju projekti tiks īstenoti ierobežotas projektu iesniegumu atlases ietvaros, investīcijas projektu īstenošanas termiņš - 2026. gada 30. jūnijs.

Paredzēts, ka mācību nodrošināšanai tiks izstrādāts jauns studiju saturs – izveidoti studiju moduļi, kā arī piesaistīti un apmācīti 35 pasniedzēji šo studiju moduļu pasniegšanai. Plānots, ka projekti tiks īstenoti, sadarbojoties konsorcijos zinātņu universitātēm, zinātniskajiem institūtiem un uzņēmumiem, kur vadošie partneri būs Rīgas Tehniskā universitāte - augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā un Latvijas Universitāte - valodu tehnoloģiju un kvantu tehnoloģiju jomā. Projektos kā sadarbības partneri tiks iesaistīti Rīgas Stradiņa universitāte, LU Matemātikas un informātikas institūts, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, SIA “Tilde”, LU Cietvielu fizikas institūts, kā arī būs iespēja piesaistīt citus sadarbības partnerus.

Profesionālu un pārdomātu pakalpojumu digitalizācija ir viens no stūrakmeņiem sabiedrības un ekonomikas digitālās transformācijas veicināšanai, tāpēc nepieciešamas stratēģiskas investīcijas digitālajās prasmēs pakalpojumu un sistēmu veidošanā. Lai nodrošinātu profesionālu un pārdomātu pakalpojumu digitalizāciju, ir nepieciešams palielināt speciālistu skaitu ar augstām digitālām prasmēm, kas nodrošinātu augstākās izglītības, zinātnes un industrijas sinerģiju, tādējādi veicinot inovācijas ar maksimālu komercializācijas un eksporta potenciālu.

Šodien valdībā atbalstītie Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2.komponentes „Digitālā transformācija” 2.3. reformu un investīciju virziena „Digitālās prasmes” 2.3.1.r. reformas „Ilgtspējīgas un sociāli atbildīgas atbalsta sistēmas pieaugušo izglītībai attīstība” 2.3.1.1.i. investīcijas „Augsta līmeņa digitālo prasmju apguves nodrošināšana” īstenošanas noteikumi pieejami Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU