DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
1
1

Zemkopības ministrijas izglītības iestādēs jaunieši apgūst darba tirgū konkurētspējīgas un labi atalgotas profesijas

Patlaban daudzi Latvijas jaunieši ir nākotnes profesijas izvēles priekšā. Zemkopības ministrija (ZM) aicina jauniešus, kuri savu profesionālo ceļu nākotnē saredz lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai pārtikas rūpniecībā, iegūt vidējo un pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību Bulduru Dārzkopības vidusskolā (BDV) vai Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Malnavas koledžā, bet augstāko izglītību biozinātnēs – LLU!

 

ZM, apzinoties zinātnes un mūsdienīga mācību procesa nozīmi, 2021. gadā lauksaimniecības nozares izglītības iestāžu – LLU, BDV un LLU Malnavas koledžas – infrastruktūras un materiāltehniskā nodrošinājuma uzlabošanā ieguldīja vairāk nekā 1,57 miljonus eiro. Šogad tiks ieguldīti vēl 22 miljoni eiro. Šis atbalsts ļāvis skolās izveidot mūsdienīgas mācību telpas, kā arī ievērojami uzlabot sadzīves apstākļus dienesta viesnīcās.

Bulduru Dārzkopības vidusskola

BDV ir vienīgā specializētā dārzkopības skola Latvijā. Populāras ir “zaļās profesijas”. Vispieprasītākā ir programma “Dārzkopība”. Programmā “Dārzu un parku kopšana” (kvalifikācija “Kokkopis – arborists”) absolventu skaits kopš 2018. gada audzis par 50 procentiem. Palielinājusies interese par kvalifikāciju “Floristikas speciālists”, izglītojamo skaits audzis trīs reizes. Vidusskolā uzņemto audzēkņu skaits BDV pēdējos trīs gados: 2019. gadā – 78, 2020. gadā – 112, 2021. gadā – 115 audzēkņi.

BDV dokumentus studijām papīra formātā jaunieši pēc 9. klases beigšanas var iesniegt no 2022. gada 15. jūnija līdz 15. jūlijam, bet jaunieši pēc 12. klases beigšanas – no 2022. gada 30. jūnija līdz 30. jūlijam BDV klātienē. Elektroniskā (attālinātā) veidā dokumentus var iesūtīt līdz 30. jūlijam. Vairāk informācijas BDV vietnē.

LLU Malnavas koledža

Malnavas koledža ir vadošā profesionālās izglītības iestāde lauksaimniecībā un autotransportā Austrumlatvijā ar labāko materiāltehnisko bāzi augkopības un lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa, autoservisa speciālista, automehāniķa profesijas apguvei. Profesionālajā vidējā izglītībā populārākās izglītības programmas ir “Autotransports”, “Augkopība” un “Lopkopība” – tajās 2021. gadā mācījās 233 izglītojamie. Arvien populārāka kļūst programma “Lauksaimniecība” (kvalifikācija “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis”) un “Augkopība” (kvalifikācija “Augkopības tehniķis” jeb jaunākais agronoms) Pirmā līmeņa profesionālajā augstākajā izglītībā populārākā ir programma “Uzņēmējdarbība lauksaimniecībā”, kurā studentu skaits pēdējos gados pārsniedz 150 studentus ik gadu.

Malnavas koledžā jaunieši profesionālās vidējās un arodizglītības programmās var pieteikties no 15. jūnija, bet studijām pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā – no 1. jūlija līdz 17. augustam. Dokumentu iesniegšana klātienē LLU Malnavas koledžā, vairāk informācijas Malnavas koledžas vietnē.

Latvijas Lauksaimniecības universitāte

LLU ir viena no Baltijas valstu vadošajām biozinātņu un tehnoloģiju universitātēm. Kopumā universitāte īsteno 51 studiju programmu. LLU sagatavo speciālistus pārtikas rūpniecībai, mežsaimniecībai, lauksaimniecībai, kokrūpniecībai, mašīnbūvei, kā arī sociālajām un inženierzinātnēm. Īpaši pieprasīti Latvijas un Eiropas darba tirgū ir LLU sagatavotie veterinārmedicīnas speciālisti. LLU iecienītākās pamatstudiju programmas ir “Veterinārmedicīna”, “Mežinženieris”, “Lauksaimniecība”, “Mežzinātne” un “Ekonomika”, savukārt iecienītākās augstākā līmeņa studiju programmas ir “Projektu vadība”, “Uzņēmējdarbības vadība”, “Mežzinātne”, “Lauksaimniecības inženierzinātne” un “Ekonomika. Uzņemto studentu skaits LLU pēdējos trīs gados: 2019. gadā – 1205 studenti, 2020. gadā – 1148, 2021. gadā – 1145 studenti.

Dokumentu iesniegšana pamatstudijām papīra formātā klātienē notiks no 12. līdz18. jūlijam Jelgavas pilī. Elektroniskā pieteikšanās no 5. jūlija e-pakalpojumu portālā Latvija.lv.  

Dokumentu iesniegšana maģistra studijām LLU absolventiem elektroniski no 12. līdz 18. jūlijam, izmantojot LLU Informācijas sistēmu (LLU IS), bet pārējiem interesentiem jāpiesakās klātienē, ierodoties uzņemšanas kontaktpunktā Jelgavas pilī.

Dokumentu iesniegšana doktora līmeņa studijām valsts budžeta finansētās vietās no 15. līdz 30. augustam. Dokumentu pieņemšana uz valsts finansētajām studiju vietām notiks Jelgavas pilī. Uz fizisko vai juridisko personu finansētajām studiju vietām uzņemšana ir visu studiju gadu. Vairāk informācijas par iestāšanos LLU vietnē

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU