DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Liela interese par ES fondu finansējumu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai

Lai ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu sniegtu sociālos pakalpojumus bērniem  ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir noteikta  invaliditāte, un pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, programmas trešajā atlases kārtā finansējumam pieteikušās 28 biedrības un nodibinājumi.

Lielākajā daļā projektu – 19 no 28 – ir paredzēta sociālo pakalpojumu sniegšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, kuri dzīvo ģimenēs un viņu vecākiem, aizbildņiem vai audžuģimenēm, savukārt 9 projektu iesniegumos plānota atbalsta nodrošināšana pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, kuras saņem valsts finansētus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju pakalpojumus un pasākuma īstenošanas laikā pāriet uz dzīvi sabiedrībā, kā arī pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kuras potenciāli var nonākt valsts ilgstošas aprūpes institūcijā un kurām ir noteikta smaga vai ļoti smaga invaliditāte (I vai II invaliditātes grupa).

Projektu  attiecināmās izmaksas 85% apmērā tiks segtas no Eiropas Sociālā fonda (ESF), savukārt 15% - no valsts budžeta līdzekļiem. Šajā atlases kārtā pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 3 091 186 eiro, t.sk. ESF 2 627 508 eiro un valsts budžeta finansējums 463 678 eiro apmērā.

Pieprasītais finansējums par 35 % pārsniedz šajā atlases kārtā pieejamo atbalsta apmēru.

Visvairāk kā projekta īstenošanas vieta norādīta Rīga – 19 reizes, savukārt Kurzeme minēta 9, Pierīga – 4, Latgale - 3 un Vidzeme – 2 projektu iesniegumos (projekti var tikt īstenoti vairākās vietās).

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) biedrību un nodibinājumu projektu iesniegumus atklātajā projektu atlasē pieņēma no š.g. 26. maija līdz 29. jūnijam. Projektu iesniegumus izvērtēs trīs mēnešu laikā - līdz 29. septembrim, informāciju par apstiprinātajiem projektiem publicējot CFLA mājaslapā.

Kā ziņots, Ar ES fondu atbalstu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, varēs nodrošināt sociālo rehabilitāciju, dienas aprūpes centra  un īslaicīgās aprūpes jeb "atelpas brīža" pakalpojumus, kā arī aprūpi mājās, bet šo bērnu likumiskajiem pārstāvjiem vai audžuģimenēm – sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Savukārt pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem varēs sniegt grupu māju, dienas aprūpes centra specializēto darbnīcu, atelpas brīža  un aprūpes mājās pakalpojumus, ka arī varēs nodrošināt grupu nodarbības,  speciālistu konsultācijas un individuālo vai grupu atbalstu.

Informācija par iepriekšējās atlases kārtās atbalstītajiem projektiem, sniedzot atbalstu bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem un viņu ģimenēm, pieejama vietnē esfondi.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU