DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
2
2

Par plānotajiem minimālās algas noteikšanas principiem Eiropas Savienībā un Latvijā

FOTO: Freepik

Pēc š.g. 7. jūnija paziņojuma par politisko vienošanos starp Eiropas Parlamentu un ES Padomi par minimālās algas direktīvas projektu, tā tuvākajā laikā tiks apstiprināta Eiropas Parlamentā. Direktīva stāsies spēkā 20 dienas pēc publicēšanas "Oficiālajā Vēstnesī" un divu gadu laikā ES dalībvalstīm direktīvas nosacījumi būs jāiestrādā nacionālajā likumdošanā.

Dalībvalstīm, kuru tiesību aktos ir noteikta minimālā alga, būs jāievieš minimālās algas noteikšanas un atjaunināšanas pārvaldības sistēma. Tiesību aktos būs jāietver kritēriji minimālās algas noteikšanai, piemēram, kāda no direktīvā sniegtajām atsauces vērtībām, lai novērtētu minimālās algas adekvātumu. Tāpat direktīvas projekts nosaka, ka dalībvalstīm būs jāveic regulāra un savlaicīga minimālās algas pārskatīšana, jāizveido konsultatīvās struktūras ar sociālo partneru dalību.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis: "Priecājos, ka esam soli tuvāk minimālās algas direktīvas apstiprināšanai un ieviešanai. Direktīva ļaus Eiropas Savienības dalībvalstīm aktīvāk iesaistīties adekvātu ienākumu nodrošināšanā minimālās algas saņēmējiem. Jau tuvākajā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē kopā ar sociālajiem partneriem diskutēsim par minimālās darba algas paaugstināšanas iespējām 2023. gadā”.

Arī Latvijā būs jāveic izmaiņas tiesību aktos, lai saskaņā ar direktīvas nosacījumiem pilnveidotu esošo minimālās darba algas noteikšanas sistēmu. Vienlaikus jau šobrīd jāsper soļi, lai tuvinātu direktīvas projektā noteiktos principus minimālās algas paaugstināšanai Latvijas iedzīvotājiem. Labklājības ministrija 16. jūnijā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē ar sociālajiem partneriem piedāvās lemt par minimālās algas paaugstināšanu, sākot ar 2023. gadu. Ņemot vērā direktīvas projektā piedāvāto mehānismu minimālās algas noteikšanai, kā viens no risinājumiem ir minimālo algu 2023. gadā noteikt 640 eiro apmērā līdzšinējo 500 eiro vietā, kas būtu 50 procentu apmērā no  Centrālās statistikas pārvaldes aprēķinātās vidējās darba samaksas valstī 2021. gadā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU